Full Moon na Krecie

Dziś w Grecji oraz na Krecie jest pełnia księżyca. Z tej okazji w wielu muzeach oraz na stanowiskach archeologicznych organizowane są różnego rodzaju wyjątkowe imprezy, która zazwyczaj są całkowicie dostępne. Jeśli w tej chwili przebywacie na Krecie to polecamy rozglądać się za plakatami ogłaszającymi tego typu wydarzenia. Opisy kilku z nich znajdziecie w dalszej części artykułu.

Full Moon na Krecie

Na wstępie warto przypomnieć o ponownym otwarciu wstępu do twierdzy Koules znajdującej się w Heraklionie. Ta bardzo charakterystyczna budowla dostępna jest od dziś do zwiedzania pierwszy raz po remoncie trwającym dobrych kilka lat.

Na terenie wykopalisk w Tylissos odbędzie się koncert "Jazz from Earth to the Moon". To już 6. edycja tej imprezy, która organizowana jest miedzy innymi przez Kulturalne Zrzeszenie Tylissos oraz organizacje "You Are What U Do". Początek koncertu przewidziano na godzinę 21, wstęp jest bezpłatny.

Wyjątkowa impreza zostanie również zorganizowana na stanowisku archeologicznym w Apterze. Pod tytułem "Skrzydła muzyki" odbędzie się koncert, w czasie którego widzowie przy akompaniamencie lutni, basu oraz perkusji odbędą muzyczną podróż z Ziemi aż na Księżyc. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 21 i będzie trwać aż do północy, wstęp bezpłatny.

Kolejna impreza organizowana z okazji pełni księżyca odbędzie w niezwykle malowniczej miejscowości Rokka znajdującej się niedaleko Kissamos. Zorganizowany zostanie tu koncert orkiestry symfonicznej z Salonik.

Niezwykła gratka czeka na turystów, którzy poświęcą czas na wieczorny dojazd do jaskini Idi znajdującej się na obrzeżach płaskowyżu Nida. W tym wyjątkowym miejscu zostanie zorganizowana kulturalna impreza pod tytułem "Jaskinia Idi … 6000 lat później". W ramach tego wydarzenia przewidziane zostały takie atrakcje jak recytacje poezji z udziałem znanych aktorów, koncerty muzyczne, śpiew oraz taniec. Początek imprezy przewidziano na godzinę 21, wstęp wolny. Organizatorzy przypuszczają, że wydarzenie to może przyciągnąć nawet do 800 osób.

Oczywiście to zaledwie niewielki wycinek tego co będzie działo się w dniu dzisiejszym na Krecie.

Gosia i Piotrek,  data_2016-08-18 15:35:30 2016-08-18 15:35:30
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Majkel Dablju
Majkel Dablju
2016-08-19 19:07:52

W Bali- cisza

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153814474557551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera