PASOK zwycięża w większości regionów

PASOK NDZgodnie z przedwyborczymi sondażami PASOK odniósł zwycięstwo w greckich wyborach samorządowych. Socjaliści wygrali w 6 z 11 regionów, jednak o tym jak bardzo zażarta była to walka niech świadczy to, że w większości przypadków różnice między PASOK i Nową Demokracją (ND) nie przekraczała kilku punktów procentowych. W przypadku Wysp Jońskich była to różnica części dziesiętnych punktu procentowego. Największą niespodzianką i zaskoczeniem były wyniki wyborów w Atenach, gdzie zwycięstwo odniósł niezależny kandydat Giorgos Kaminis popierany przez Lewicę Demokratyczną oraz PASOK. Były Rzecznik Praw Obywatelskich zdystansował Nikitasa Kaklamanisa (popieranego przez ND) o ok. 4%. Przegranej dotychczasowego burmistrza smaczku dodaje fakt, że od 1986 roku Ateny nieustannie były rządzone przez kandydatów popieranych przez Nową Demokrację.

Wybory te były bardzo ważne dla obecnego Premiera Grecji, który od wyniku uzyskanego przez PASOK uzależniał rozpisanie przedwczesnych wyborów parlamentarnych. Wysokie poparcie, jakie uzyskali kandydaci rządzących obecnie socjalistów, George Papandreu traktuje jako pozytywny odzew społeczeństwa na reformy wdrożone przez jego rząd. Zobowiązał się również do podjęcia kolejnych "poważnych reform, które pomogą odetchnąć Grecji" po tak ciężkim kryzysowym roku.

Niestety (podobnie jak u nas) wybory samorządowe nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spośród wszystkich wyborców tylko 46% osób uprawnionych do głosowania wzięło udział w wyborach. Nie pomógł nawet apel obecnego prezydenta Karolosa Papouliasa, który wzywał Greków do czynnego udziału w głosowaniu. Według analityków niska frekwencja była jednym z czynników ułatwiających zwycięstwo PASOK'u.

PS.
Na Krecie wybory wygrała partia PASOK.

Piotrek,  data_2010-11-17 22:29:59 2010-11-17 22:29:59
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera