Środowa garść informacji lotniczych

W dniu dzisiejszym mamy dla Was małą garść wiadomości lotniczych. Zaczniemy od najważniejszej związanej z tym, że Zrzeszenie Greckich Kontrolerów Lotów podjęło decyzję o uczestniczeniu w generalnym strajku zorganizowanym przez ADEDY. Protest ten obędzie się w dniu jutrzejszym i jest sprzeciwem wobec kolejnych reform systemu emerytalnego podejmowanych przez obecny rząd Alexisa Tsiprasa. Jeśli tego dnia macie zaplanowane jakieś loty do lub z Grecji to musicie liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Start samolotu w Grecji

Dużo lepsze informacje dotyczą lotniska w Chanii, które nieustannie umacnia swoja pozycję. Na siatce połączeń realizowanych z tego portu lotniczego pojawia się coraz więcej kierunków. W dużej mierze jest to zasługa tanich linii lotniczych. Od zeszłego tygodnia do listy przewoźników oferujących przeloty na lotnisko w Chanii dołączył Norwegian. Trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele) samolot w barwach tych linii lotniczych będzie latać na trasie Gatwick - Chania. Ceny biletów rozpoczynają się już od 29£ i jako ciekawostkę warto dodać, że w ramach tej opłaty na pokładzie samolotu zapewniany jest darmowy dostęp do internetu.

Wracając do statystyk ruchu lotniczego realizowanego na tym lotnisku warto zauważyć, że marzec było kolejnym rekordowym miesiącem dla tego portu lotniczego. W stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku odnotowany został imponujący wzrost liczby pasażerów przybywających spoza granic Grecji. W marcu tego roku łączna liczba tego typu podróżnych sięgnęła ponad 9,5 tysiąca osób. Jest to o ponad 3300 więcej podróżnych w stosunku do 2015 roku, kiedy odnotowano liczbę 6245 pasażerów. Zdecydowaną większość tegorocznych pasażerów odbywających podróż do Chanii stanowiły osoby korzystające z usług Ryanair. Wedle statystyk samoloty tego przewoźnika przetransportowały do Chanii 7756 pasażerów, czyli więcej niż całkowity międzynarodowy ubiegłoroczny ruch odnotowany na tym lotnisku w ubiegłym roku.

Można być niemal pewnym, że to jeszcze nie koniec tegorocznych dobrych wiadomości płynących z lotniska w Chanii. Już za kilka tygodni powoli będzie rozkręcać się sezon turystyczny i tym samym będzie zwiększać się liczba lotów charterowych. Warto również pamiętać, że w tym roku na greckim niebie zadebiutuje nowy gracz w postaci linii lotniczych Ellinair utworzonych przez holding Mouzenidis Group.

Piotrek,  data_2016-04-06 19:26:45 2016-04-06 19:26:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2016-04-06 17:40:59

Mogli by strajkować rotacyjnie: jeden dzień Chania, drugi Iraklion.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-04-06 17:54:19

Pewnie mogliby, ale ich stara tradycja solidarnego strajkowania nie pozwala na takie odstępstwa. Niestety na strajki nie ma lepszego środka niż ... przeczekać ;)

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2016-04-06 18:35:31

Przeżyłem już taki strajk.Urocze doświadczenie

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-04-06 18:37:37

Niestety lecąc do Grecji każdy kiedyś trafi na jakiś strajk ;-)

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2016-04-06 19:14:53

Nam to odpowiadało...gdyż przedłużono nam pobyt o dwa pełne dni na Krecie.Urlop trwał 16dni a nie 14

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-04-06 19:17:11

No to można powiedzieć że niezły bonus zaliczyłeś w ramach tych strajków. My też nie pogardzilibyśmy takim gratisem :D

1
 gość}
gość PiotrWie
2016-04-07 08:42:21

Nie wiem czy już była informacja, ze w tym roku Small Planet sprzedaje bilety z Warszawy i Katowic do Heraklionu bezpośrednio na swojej stronie. Poprzednio sprzedawali tylko za pośrednictwem biur podróży.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2016-04-07 08:50:18

Small Planet

Piotr jak najbardziej informowaliśmy o tym :). Na początku lutego puściliśmy całkiem obszerny news na temat możliwych w tym roku opcji połączeń lotniczych realizowanych z naszych lotnisk. Gdyby ktoś szukał takich informacji to pełna wiadomość znajduje się w poniższej aktualności:

http://www.crete.pl/news_1000_Sezon_turystyczny_2016_coraz_blizej.html

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153532917807551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Na szczęście byłam wczoraj
Ufff, udało się zobaczyć (i przeżyć wędrówkę)
Byłam I braków nie widziałam, ale jeżeli jest jak mówisz, to ktoś powinien szybko ten stan zmienić
gość PiotrWie : W czwartek to samo zjawisko oglądaliśmy na Astipalei 
W Norwegii na wybrzeżu, najczęściej latem gdy zapowiadana jest słoneczna pogoda mamy podobne mgły, ale to mgły adwekcyjne, gdzie jest odwrotnie, chłodne morze i ciepłe powietrze. Potrafi takie dziadostwo przyjść z morza na cały dzień, a kilometrów dalej w głąb lądu świeci słoneczko
gość PiotrWie : Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. (...)
Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę: - Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera