Booking.com

Rośnie popularność lotniska w Chanii

data_2016-03-10 19:53:18 2016-03-10 19:53:18

Od kilku lat lotnisko w Chanii sukcesywnie zwiększa swój udział w obsłudze lotów realizowanych na Kretę. W dużej mierze jest to zasługa takich przewoźników jak Aegean Airlines, czy też Ryanair. W tym roku w lutym lotnisko to obsłużyło ponad 66,5 tysiąca pasażerów. Wynik ten był lepszy o blisko 700 osób w stosunku do ilości pasażerów obsłużonych przez port lotniczy im. Nikosa Kazantzakis w Heraklionie w tym samym czasie. Wiadomość ta jest o tyle ciekawa, że jak podaje portal chaniapost.gr, jest to pierwszy tego typu przypadek w historii obu lotnisk.

Oczywiście sytuacja ta z pewnością ulegnie zmianie, gdy oba porty lotnicze zaczną obsługiwać wakacyjny ruch czarterowy. W miesiącach letnich z usług lotniska znajdującego się w stolicy Krety korzysta ponad dwa razy więcej podróżnych niż z lotniska w Chanii. Wydaje się więc, że w najbliższej przyszłości, przynajmniej do czasu otworzenia lotniska w Kastelli, pozycja portu lotniczego w Heraklionie jest niezagrożona. My jednak z pewnością będziemy również śledzić również statystyki ruchu lotniczego w Chanii. Port ten od kilku lat sukcesywnie zwiększa swój potencjał, a dogodne położenie daje duże możliwości dalszego rozwoju.

Gosia i Piotrek,  data_2016-03-10 19:53:18 2016-03-10 19:53:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2016-03-11 10:28:06

Oczywiście jest to sukces ale biorąc pod uwagę stan lotniska w Heraklionie to wcale bym się nie zdziwił gdyby również czartery w sezonie zaczęły uciekać. Ja z dużą obawą oczekuję ponownego spotkanie z tym portem

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-03-11 12:01:07

No niestety lotnisko Niestety lotnisko w Heraklionie mocno odstaje standardem od naszych lotnisk. Oczywiście nie ma to jakiegoś większego znaczenia (choć i tak nie jest fajnie) do czasu jak wszystko jest dobrze. Prawdziwe problemy zaczynają się jak są jakieś opóźnienia i trzeba spędzić na nim dłuższy czas. Niestety następca tego lotniska nie ma szczęścia do finansów publicznych, ciągłe kryzysy znacznie oddaliły początkowy czas jego pełnej gotowości. Chociaż ostatnio już Grecy zarzekają się że do któregoś tam roku ma być gotowe to my jednak patrzymy na te deklaracje ze sporą rezerwą.
No nic, nie pozostaje nam nić innego jak jakoś przecierpieć kilka godzin jakie łącznie spędzimy na tym lotnisku. Na szczęście cały czas między lądowanie na Krecie a wylotem jest w zasadzie tylko dla nas. Procedury lotniskowe to tylko niewielki wycinek wakacyjnej przygody, którym nie warto psuć sobie wrażeń związanych z całym pobytem. Włodzimierz damy radę :)
A Chania, no cóż naszym zdaniem jest ok. Co ważne w najbliższym czasie w związku z modernizacją ma być jeszcze lepiej. Oczywiście standard dalej jest sporo poniżej naszych lokalnych lotnisk, ale i tak nie jest najgorzej. My mamy sentyment do tego lotniska i chętnie z niego korzystamy.

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2016-03-11 18:16:22

Wiem jakie są realia sytuacji gospodarczej Grecji i ABSOLUTNIE nie mam zamiaru przez jeden port lotniczy jej zostawić. Po prostu jeszcze pamiętam zeszłoroczne 8 godzinne nocne oczekiwanie na samolot do Warszawy. A przy okazji pamiętam lotnicka w Palma de Mallorca; brak możliwości porównania, ale wolę Kretę.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153453052997551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera