Kreta - aktualności z września 2013 r.

Światowe Dni Turystyki w Heraklionie

World Tourism Day - KretaJak co roku od 27 do 29 września obchodzone są Światowe Dni Turystyki. W tym roku w Heraklionie na Krecie przewidziano szeroki wachlarz imprez organizowanych w ramach obchodów tego święta. Pierwsze koncerty odbędą się już dziś wieczorem (26 września) na trzech głównych placach Heraklionu: Świętej Katarzyny, Eleftherias oraz na Placu Świętego Tytusa. W sobotę 29 września w Muzeum Archeologicznym, na terenie wykopalisk w Tylissos, Pałacu w Malia oraz w Knossos zwiedzający będą mogli spróbować tradycyjnych dań kreteńskich, które uznawane są za jedną z najzdrowszych diet na świecie. Łącznie w całym cyklu imprez towarzyszących obchodom Światowych Dni Turystyki, weźmie udział ponad 300 wystawców, producentów żywności, lokalnych rzemieślników oraz artystów.

Piotrek,  data_2013-09-26 19:38:28 2013-09-26 19:38:28 Liczba komentarzy: brak

Lądowanie na lotnisku im. Ioannis Daskalogiannis w Chanii

W nawiązaniu do opublikowanego ostatnio opisu lotniska w Chanii dziś przedstawiamy Wam film prezentujący lądowanie na lotnisku im. Ioannis Daskalogiannis. Warto przypomnieć sobie jak większość z nas witała się z Kretą tym bardziej, że sezon urlopowy ma się już ku końcowi, a dla części osób wakacje to odległe wspomnienia.

Piotrek,  data_2013-09-21 11:15:38 2013-09-21 11:15:38 Liczba komentarzy: brak

II Festiwal Kultury Greków Polskich

II Festiwal Kultury Greków

W dniach 22-23 września zorganizowany zostanie II Festiwal Kultury Greków Polskich. Impreza ta podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w Galerii Freta w Warszawie. W ramach festiwalu przewidziano takie atrakcje, jak warsztat tańca greckiego, wernisaż prac Evy Pappas i Kosmy Skoliasa, koncerty muzyczne a także projekcja filmu Atheny Savidis "Kryzys Kultury Greckiej", pokaz filmu "Rembetiko" reż. Costas Ferris. W niedzielę odbędzie się również wieczór autorski Dionissiosa Sturisa (dziennikarza radia TOK FM) promujący jego książkę pt. "Gorzkie pomarańcze". Ten swoisty przewodnik po współczesnej prawdziwej Grecji to próba rozprawienia się ze stereotypami Greków jako narodu leni i oszustów.

Piotrek,  data_2013-09-19 19:21:42 2013-09-19 19:21:42 Liczba komentarzy: brak

Port lotniczy im. Ioannis Daskalogiannis

Chania - terminal lotniska im. Ioannis DaskalogiannisPort lotniczy im. Ioannis Daskalogiannis w Chanii (kod IATA: CHQ) to drugie co do wielkości lotnisko na Krecie. Jego rola jest szczególnie istotna w czasie szczytu wakacyjnego sezonu, kiedy większość lądujących samolotów to pasażerskie odrzutowce, realizuje loty charterowe. Właśnie w ten sposób transportowania jest znaczna część turystów wypoczywających w zachodniej Krecie. Jeśli planujecie wakacje w tej części wyspy to najprawdopodobniej Wasz samolot będzie lądować właśnie na tym lotnisku. Zwiększająca się liczba pasażerów wymusza konieczność przebudowy infrastruktury lotniska, która już w tej chwili jest bardzo archaiczna w stosunku do potrzeb. Na pewno wiele osób ze zdziwieniem przyjmie dwuetapowy sposób nadawania bagażu rejestrowanego, który najpierw jest ważony i oklejany a dopiero po przeniesieniu w inną część terminala trafia on do kontroli bezpieczeństwa.

Gosia i Piotrek,  data_2013-09-12 20:15:41 2013-09-12 20:15:41 Liczba komentarzy: brak

Od 2014 roku z WizzAir na Kretę

Kreta - WizzAirNa przestrzeni kilku ostatnich lat sieć połączeń między polskimi lotniskami a najpopularniejszymi kierunkami w Grecji była bardzo dynamicznie rozwijana. Istotna część realizowanych lotów przypada na tanich przewoźników. WizzAir jest kolejną ekonomiczną linią lotniczą, która w 2014 roku rozszerzy swoją ofertę o loty do Grecji. Od czerwca w przyszłym roku samoloty tego przewoźnika będą realizować połączenia z Okęcia na wyspę Korfu oraz do Heraklionu na Krecie. "Loty na tych trasach będą odbywały się raz w tygodniu" - powiedział prezes WizzAir Jozef Varadi. Zapowiedział on również, że decyzja o pozostaniu na Lotnisku Chopina jest ostateczna. Deklaracje o nowych połączeniach na pewno ucieszy miłośników Krety ze stolicy i okolic. Zainteresowanie tym połączeniem będzie również zależeć od ceny biletów, która w chwili obecnej jeszcze nie jest znana.

Piotrek,  data_2013-09-05 18:05:54 2013-09-05 18:05:54 Liczba komentarzy: brak

Galeria zdjęć - Sfakia

Sfakia, dzika kraina na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety || Sfakia region, wild land on the southwest coast Crete
Sfakia, dzika kraina na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety || Sfakia region, wild land on the southwest coast Crete

Gosia,  data_2013-09-02 13:29:03 2013-09-02 13:29:03 Liczba komentarzy: brak

Zobacz aktualności z innych miesięcy

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Czy ktoś ma wiedzę jaki test antygenowy trzeba wykonać, jakościowy czy ilościowy??? Czy szybki test antygenowy na lotnisku we Wrocławiu jest respektowany przez Grecją??? Proszę o info. Wylatuję 28.06.
Gosia | crete.pl : Zasadniczo to w najnowszej dyrektywie tylko jest mowa o przemieszczaniu się samolotem na wyspy. Szczerze mówiąc to nie widzę różnic w podróżach krajowych w stosunku do tego co było poprzednio, bo testy antygenowe były tu dopuszczone już poprzednio. (...)
gość Aneta: A czy coś zmieniło się w temacie podróży między wyspami? I czy faktycznie w podróżach wyspa-wyspa nie obowiązuje testowanie, które jest wymagane jedynie w podróżach ląd-wyspa? I czy wiadomo coś więcej na temat tzw. (...)
Adam Wyspiański : Czy szybkie testy antygenowe wykonywane na lotnisku we Wrocławiu będą respektowane przez Grecję w Chanii???? Czy ktoś w najbliższym czasie będzie leciał z Wrocławia do Chanii i będzie wykonywał taki test antygenowy.. Proszę o informację.. Ja lecę 28 czerwca.. (...)
Czyli szczepienie , pcr lub antygenowy ? Te antygenowe się na lotnisku robi czy jak to wygląda ?
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera