Kreta - aktualności z sierpnia 2011 r.

Zeus na Air Show w Radomiu

F-16 Block 52+ - Demo Team

W ostatni weekend sierpnia (28-29 VIII 2011) odbyła się dwunasta edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW w Radomiu. Jedną z atrakcji tej imprezy był dynamiczny pokaz greckiego F-16 należącego do specjalnego zespołu akrobacyjnego "Zeus", utworzonego w lutym 2010 roku. Warto podkreślić, że główny trzon personalny oraz zaplecze sprzętowe zapewnia 340 oraz 341 dywizjon myśliwski stacjonujący na Krecie w zatoce Souda.

Piotrek,  data_2011-08-31 20:20:24 2011-08-31 20:20:24 Liczba komentarzy: brak

Cygańskie obozowisko realnym zagrożeniem w ruchu lotniczym

Obóz cygańskiNiezależnie od tego jak bardzo absurdalnie brzmi tytuł tego newsa, to jednak opisywany problem jest bardzo poważny i ma realny wpływ na bezpieczeństwo ruchu lotniczego realizowanego z lotniska w Heraklionie. Pracownicy stacji radarowej znajdującej się na jednym ze wzgórz okalających stolicę Krety, już od dłuższego czasu borykają się z kłopotliwym sąsiedztwem, jakie stanowi nielegalne romskie obozowisko. Cyganie mieszkający w tym miejscu dokonują samowolnych podłączeń do sieci energetycznej, która stanowi źródło energii elektrycznej dla stacji radarowej. Działania te nie pozostają bez wpływu na pracę urządzeń odpowiedzialnych za kontrolę ruchu powietrznego.

Piotrek,  data_2011-08-27 21:48:21 2011-08-27 21:48:21 Liczba komentarzy: brak

Muzeum Archeologiczne w Elefthernie

Wykopaliska w Elefthernie

Całkiem możliwe, że w przeciągu najbliższych dwóch lat Kreta wzbogaci się o nowe muzeum archeologiczne, które ma być zbudowane w okolicy wykopalisk starożytnej Eleftherny. Z budżetem niespełna 2,5 mln € finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz krajowych, jest to obecnie jeden z najważniejszych projektów realizowanych na terenie prefektury Rethymnon. Na potrzeby tej inwestycji została już uruchomiona procedura konkursowa, która ma być rozstrzygnięta 6 września w Sali Senatu Uniwersytetu Kreteńskiego.

Piotrek,  data_2011-08-18 18:56:30 2011-08-18 18:56:30 Liczba komentarzy: brak

Chania - perła zachodniej Krety

Latarnia morska w ChaniiChania jest drugim co do wielkości miastem Krety, które toczy odwieczny bój z Rethymnonem o miano najpiękniejszego miasta na Krecie. Ścisła zabudowa starych kamienic rozdzielona niewielkimi uliczkami tworzy niesamowity klimat tego miasta. Zresztą nazwanie tych niewielkich przejść ulicami jest zdecydowaną przesadą, gdyż w wielu miejscach sąsiadujące ze sobą budynki dzieli odległość niewiele przewyższająca rozpiętość ramion dorosłego mężczyzny. Jednak ciasnota ta nie przeszkadza w tym, aby w wąskich uliczkach wygospodarować jeszcze miejsce dla choćby kilku stolików obsługiwanych przez kelnerów pobliskiego kafeiniona, czy też tawerny. Labirynt krzyżujących się przejść w obrębie Starego Miasta to również doskonałe miejsce do kupna typowych turystycznych pamiątek oraz lokalnych produktów.

Gosia i Piotrek,  data_2011-08-10 21:14:41 2011-08-10 21:14:41 Liczba komentarzy: brak

Blokada lotniska w Heraklionie

Oznaczenie greckich taksówekOdbywające się w dniu dzisiejszym protesty taksówkarzy przed portem lotniczym im. "Nikosa Kazantzakisa" w Heraklionie spowodowały spore utrudnienia dla turystów próbujących dostać się do terminalu lub też oczekujących na transfer z lotniska do hoteli. Strajkujący kierowcy taksówek zablokowali możliwość dojazdu dla autokarów obsługujących ruch pasażerów przewijających się przez ten port lotniczy. Większość turystów zmuszona została do kilkusetmetrowego spaceru z walizkami. Protest spowodował również utrudnienia w ruchu samochodowym na Nowej Drodze Narodowej.

Piotrek,  data_2011-08-01 22:26:45 2011-08-01 22:26:45 Liczba komentarzy: brak

Zobacz aktualności z innych miesięcy

Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość maniek: Właśnie dziś rano wróciłem... Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się że 2 godziny na odprawę w normalnym trybie może nie wystarczyć. Totalny chaos i jeden wielki tłum  zamiast jakiś uporządkowanych kolejek. (...)
gość dodekanezowiec: Na Majorce czesto za dziecko 8-10 letnie mniej więcej liczą prawie jak za dorosłego. Po drugie, Turcja Egejska prawie tak droga jak Kreta. 
gość PiotrWie : No przecież wszystkim wzrastają dochody więc mają z czego.
gość Grecja: Masakra, wszystko coraz droższe, ceny samochodów do wynajęcia na greckich wyspach też sporo podrożały, paliwo również drogie. To teraz jeszcze podatki w górę,  nic tylko płakać i płacić. 
Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
Parklot

Ciekawe miejsca na Krecie

CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera