Nie słabnie zainteresowanie wypoczynkiem w Grecji

Firma Travelplanet24 (w Polsce działający pod marką http://www.tripsta.pl) opublikował statystyki wyboru śródziemnomorskiego miejsca wypoczynku swoich europejskich klientów. Ogólna liczba rezerwacji biletów lotniczych w okresie od początku stycznia aż do połowy maja 2015 roku była o około 17% większa w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. Wśród dziesięciu najchętniej wybieranych portów lotniczych znalazły się cztery greckie: Ateny (1 miejsce), Heraklion (5 miejsce), Saloniki (8 miejsce) oraz Chania (10 miejsce).

Heraklion z oddaliWedług Travelplanet24 Heraklion znajduje Wśród dziesięciu najchętniej wybieranych portów lotniczych
znajdujacych się w basenie morza Śródziemnego

Warto zauważyć, że w stosunku do ubiegłego roku znacznie spadła średnia cena przelotu. W 2014 roku kształtowała się ona na poziomie nieco przewyższającym 200€, natomiast w tym roku koszt biletu był niższy o około 20% i wynosi około 160€. W tym przypadku niebagatelne znaczenie miały dużo niższe ceny ropy naftowej, a co i za tym idzie również paliwa lotniczego.

Na podstawie analizy zapytań kierowanych do wewnętrznej wyszukiwarki serwisu Travelplanet, wyłonione zostały miasta i regiony budzące największe zainteresowanie wśród podróżnych. W basenie Morza Śródziemnego najwięcej, bo około 85 tysięcy, zapytań dotyczyły Stambułu. Wysoką drugą pozycję zajmują również Ateny, których dotyczyło blisko 65 tysięcy wyszukań. Na kolejnej pozycji znalazła się Barcelona. W stosunku do tego miasta kierowanych było około 59 tysięcy zapytań.

Na podstawie tych dosyć okrojonych statystyk widać, że Grecja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Nie zmieniła tego nawet niepewna sytuacja finansów publicznych tego kraju oraz ogólna zła opinia dominująca w europejskich mediach. Z drugiej strony - kto na urlopie ma zamiar przejmować się wielką polityką.

Piotrek,  data_2015-06-03 19:30:00 2015-06-03 19:30:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152959486392551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera