Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Turyści uwięzieni w wąwozie Samaria

Ostatnie dni niestety obfitują w niezbyt dobre wiadomości napływające z Krety. Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że tegoroczny początek sezonu jest niezbyt sprzyjający dla pieszych wędrówek po Krecie. Jak podaje w dniu dzisiejszym portal chaniapost, złe warunki atmosferyczne, a w szczególności obfite opady deszczu spowodowały, że około 70 osób zostało uwięzionych w wąwozie Samaria. Pracownicy nadleśnictwa wraz ze wsparciem lokalnych mieszkańców uruchomili dużą akcję ratowniczą mającą na celu uratowanie tych turystów.

Samaria

Duża ilość wody spływającej z górnych partii wąwozu spowodowała, że w rejonie Żelaznych Wrót jej poziom wzrósł do wysokości uniemożliwiającej przejście tego odcinka szlaku. Około pięćdziesięciu uratowanych turystów będzie zmuszonych do spędzenia nocy w opuszczonej wiosce Samaria. Decyzja ta związana jest z prognozowanym pogorszeniem pogody oraz zapowiedzią dalszych opadów deszczu. Trzymamy kciuki za wszystkie te osoby, aby obyło się bez większych szkód na zdrowiu.

Przy okazji informacji na temat otwarcia szlaku w wąwozie Samaria informowaliśmy Was, że w początkowym okresie jego dostępność jest mocno uzależniona od warunków atmosferycznych. Obecna sytuacja najprawdopodobniej doprowadzi do czasowego zamknięcia szlaku. Służby leśne będą musiały się również uporać ze znacznymi szkodami wywołanymi przez spływającą wodę. Z pewnością odbudowa infrastruktury może potrwać nawet kilka dni.

Gosia i Piotrek,  data_2015-05-12 19:20:00 2015-05-12 19:20:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Monika Banach
Monika Banach
2015-05-12 17:23:03

:(

 Klaudia Iza Walewska
Klaudia Iza Walewska
2015-05-12 17:26:50

bardzo kapryśna ta pogoda! :(

 CRETE
CRETE
2015-05-12 20:08:21

W tym roku jest wręcz nieprzewidywalna.

 Monika Gorzkowska
Monika Gorzkowska
2015-05-12 17:29:59

Ojjjj oby nic sie nie stało

1
 CRETE
CRETE
2015-05-12 20:07:59

Miejmy nadzieję, choć to niefajne doświadczenie.

3
 gość}
gość Jason
2015-05-18 10:07:43

A mi się jednak udało :)

Witam

Jakiś czas temu pytałem się o możliwość odwiedzenia wąwozu na początku maja.

Byłem i mi się udało przejść całość bez problemów.

Jedyne komplikacje były z dopasowaniem promu do autobusu, ale może to się już zmieniło .

Ja z Agia Roumeli płynąłem promem do Chora Sfakion, jeżeli dobrze pamiętam prom odpływał o 17:30 a na miejscu czekał autobus ( sporo autobusów) na prom.

 

 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152905874047551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Póki co obostrzenia dotyczą pasażerów przybywających z danego kraju - niezależnie od obywatelstwa - ważny jest też okres pobytu w danym kraju. Nie będziesz ponad dwa tygodnie w Szwajcarii więc będą Cię obowiązywały ew. Zaostrzenia dla przybywających ze Szwajcarii i Polski. (...)
Grzegorz Filip: Ktoś sie doczytał co do możliwości przylotu z innych krajów dla obywateli Polski? mam lot 22 z Szwajcarii do ktorej lecę 17.
Gosia | crete.pl : Tak, na Krecie też rośnie liczba zachorowań. Nie tak drastycznie jak na przykład w Attyce ale jednak ostatnio codziennie pojawiają się nowe zachorowania. Czyli w porównaniu z lockdownem jest więcej zachorowań i są wykrywane kilkukrotnie częściej. Aktualnie na Krecie jest 33 aktywnych zachorowań i są one rozsiane po całej wyspie. (...)
gość kkckasia: W dzisiejszej prasie w Polsce przeczytałam, że w Grecji padł rekord zakażeń i są złe wieści dla turystów.... oczywiście w artykule piszą o Grecji jako całości, stąd moje pytanie - czy na Krecie coś się zmienia? czy przybyło zakażeń na wyspie?  pozdrawiam 
Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera