Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Poważna awaria promu Samaria

W dniach od 1 do 15 maja podróżni korzystający z sieci połączeń promowych realizowanych w obrębie południowo-zachodniego wybrzeża Krety muszą liczyć się z dosyć dużymi utrudnieniami. Ma to bezpośredni związek z awarią jednego z dwóch dużych promów, jakie znajdują się w posiadaniu firmy ANENDYK. W szczególności tyczy się to osób, które będą chciały skorzystać z promowych połączeń na trasie od Agia Roumeli przez Sougia do Paleochory. Na tym kierunku aż do połowy mają będzie obsługiwany jedynie ruch pasażerski. Jeśli planowaliście w tym okresie zwiedzanie Gavdos to musicie liczyć się z bardzo ograniczoną liczbą połączeń, które realizowane są tylko 2 razy w tygodniu w godzinach nocnych.

Samaria

Zgodnie z informacją przekazaną przez Giannisa Braoudakisa, Prezesa Zarządu ANENDYK, całe zamieszanie związane wynika z poważnej awarii, jakiej uległ prom ‘Samaria’. Statek ma uszkodzony główny wał napędowy oraz śrubę. Wedle wstępnej oceny naprawa potrwa około 2 tygodni, a jej szacunkowy koszt wyniesie około 50 tysięcy euro. Jeśli w najbliższych dniach planujecie korzystać z połączeń promowych firmy ANENDYK to polecamy Wam zapoznanie się ze szczegółową tabelą rejsów.

Piotrek,  data_2015-05-05 19:47:44 2015-05-05 19:47:44
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Klaudia Iza Walewska
Klaudia Iza Walewska
2015-05-05 18:29:24

otworzyli już wąwóz...tyle, że nie ma jak z niego wrócić...:(

 CRETE
CRETE
2015-05-05 18:31:20

Nie no spokojnie nie ma co narzekać. Prom generalnie pływa, tyle że z serii tych mniejszych. Dużo większe problemy są na trasie Paleochora - Gavdos.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152894657002551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Grzegorz Filip: Ktoś sie doczytał co do możliwości przylotu z innych krajów dla obywateli Polski? mam lot 22 z Szwajcarii do ktorej lecę 17.
Gosia | crete.pl : Tak, na Krecie też rośnie liczba zachorowań. Nie tak drastycznie jak na przykład w Attyce ale jednak ostatnio codziennie pojawiają się nowe zachorowania. Czyli w porównaniu z lockdownem jest więcej zachorowań i są wykrywane kilkukrotnie częściej. Aktualnie na Krecie jest 33 aktywnych zachorowań i są one rozsiane po całej wyspie. (...)
gość kkckasia: W dzisiejszej prasie w Polsce przeczytałam, że w Grecji padł rekord zakażeń i są złe wieści dla turystów.... oczywiście w artykule piszą o Grecji jako całości, stąd moje pytanie - czy na Krecie coś się zmienia? czy przybyło zakażeń na wyspie?  pozdrawiam 
Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
Anna Jerzmanowska: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera