Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wszyscy ludzie przez cały czas - Marta Guzowska

W tym roku rynek wydawniczy obfituje w ciekawe publikacje związane z Kretą. Niedawno pisaliśmy Wam o unikalnym projekcie jaki stworzył Tomasz Zaród z wydawnictwa Greckie Klimaty “Zorba, 50 lat później”. Dziś chcielibyśmy poinformować Was o kolejnej zupełnie odmiennej książce, która niespełna miesiąc temu trafiła do naszych księgarni. Pewnie będziecie zdziwieni, że nie jest to kolejny przewodnik lub też książka historyczna o Krecie, lecz kryminał z Kretą w tle. To niecodzienne połączenie zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż Marta Guzowska autorka tej powieści to równocześnie archeolożka z tytułem doktora od kilkunastu lat pracująca w Troi na legendarnym stanowisku odkrytym przez Heinricha Schliemanna.

Wszyscy ludzie przez cały czas

Warto wspomnieć że za swoją debiutancką powieść Ofiara Polikseny Marta Guzowska otrzymała w 2012 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru. Również jej kolejna książka Głowa Niobe była nominowana do tej nagrody w 2014 roku. Jej najnowszą książkę oraz dwa poprzednie wspomniane wcześniej tytuły łączy postać Mario Ybla, niecodziennego antropologa.

“Wszyscy ludzie przez cały czas” zapowiada się bardzo ciekawie. W trakcie przygotowań do realizacji tej książki autorka w towarzystwie swojego przyjaciela i archeologa Kostasa Paschalidisa odbyła podróż po Krecie. Dzięki niej poznała specyfikę wyspy oraz jej unikalny charakter, który przestawiła w niecodziennym mrocznym klimacie.
My swój egzemplarz już zamówiliśmy i z niecierpliwością na niego czekamy :)

Gosia i Piotrek,  data_2015-05-03 19:53:49 2015-05-03 19:53:49
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marysia Ski
Marysia Ski
2015-05-03 20:29:05

Jestem już po lekturze.

1
 CRETE
CRETE
2015-05-04 06:11:18

I jakie wrażenia?

 Marysia Ski
Marysia Ski
2015-05-04 06:24:58

szczerze, to intryga kryminalna w ogóle mi się nie podobała, więc do kryminałów tej autorki raczej nie wrócę (a przynajmniej nie z Mario Yblem). Co do Krety , napiszę tak, wiem, że odezwą się głosy tych, którzy nie zrozumieli przymrużenia oka i lekkiej zabawy, jaką zaserwowała autorka. Kreta bowiem przedstawiona jest zupełnie ale to zupełnie inaczej niż zwykło się to robić. I szczerze mówiąc mnie samej ta gra, zabawa, stworzenie z mojej ukochanej wyspy miejsca zacofania, występku, przesądów i nie wiedzieć czego tam jeszcze, podobała się w tej książce najbardziej. Ot, taki prztyczek w nos :) ale jak mówię, ja wiem, że to zabawa ale podejrzewam, że niektórzy poczują się wręcz jakby pani Guzowska popełniła świętokradztwo. Czekam na Wasze zdanie, bardzo jestem ciekawa, jak się Wam spodoba, dajcie, proszę znać.

 CRETE
CRETE
2015-05-04 06:40:12

Po przeczytaniu napiszemy recenzję :) Po serii przyciężkich książek z radością przeczytamy coś niezobowiązującego.

1
 Marlena Anna Węgrzyn
Marlena Anna Węgrzyn
2015-05-04 06:59:19

ja też ją już przeczytałam, jednym tchem . Żałowałam tylko, ze taka "cieńka" :D

2

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152891023017551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Póki co obostrzenia dotyczą pasażerów przybywających z danego kraju - niezależnie od obywatelstwa - ważny jest też okres pobytu w danym kraju. Nie będziesz ponad dwa tygodnie w Szwajcarii więc będą Cię obowiązywały ew. Zaostrzenia dla przybywających ze Szwajcarii i Polski. (...)
Grzegorz Filip: Ktoś sie doczytał co do możliwości przylotu z innych krajów dla obywateli Polski? mam lot 22 z Szwajcarii do ktorej lecę 17.
Gosia | crete.pl : Tak, na Krecie też rośnie liczba zachorowań. Nie tak drastycznie jak na przykład w Attyce ale jednak ostatnio codziennie pojawiają się nowe zachorowania. Czyli w porównaniu z lockdownem jest więcej zachorowań i są wykrywane kilkukrotnie częściej. Aktualnie na Krecie jest 33 aktywnych zachorowań i są one rozsiane po całej wyspie. (...)
gość kkckasia: W dzisiejszej prasie w Polsce przeczytałam, że w Grecji padł rekord zakażeń i są złe wieści dla turystów.... oczywiście w artykule piszą o Grecji jako całości, stąd moje pytanie - czy na Krecie coś się zmienia? czy przybyło zakażeń na wyspie?  pozdrawiam 
Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera