Zoniana − koniec (?) problemów

Postrzelany znak drogowy w górskim rejonie Krety

Prawie rok od rozpoczęcia procesu, w sądzie w Pireusie zapadły pierwsze wyroki w procesie osób aresztowanych w Zonianie. W dniu 5 listopada 2007 roku doszło w tej wiosce do bezprecedensowych wydarzeń. Oddział policjantów, mających zamiar dokonania aresztowań osób powiązanych ze światkiem przestępczym, wpadł w zasadzkę i został ostrzelany przez kilku mieszkańców tej wsi. W związku z tą napaścią na funkcjonariuszy policji, oskarżono 6 osób, jednak ostatecznie tylko dwie z nich zostały uznane winne stawianych im zarzutów, zaś pozostałych oskarżonych zwolniono od stawianych im zarzutów.


W procesie tym skazano również 26 innych osób, które brały czynny udział w działalności gangów wywodzących się z cieszącą się złą sławą Zoniany. Osoby te specjalizowały się w kradzieżach, ale ich głównym źródłem dochodów były przestępstwa narkotykowe, a w szczególności uprawa haszyszu. Jeden z gangsterów otrzymał wyrok dożywocia, a pozostali oskarżeni spędzą w więzieniu od 6 do 25 lat.

Od samego początku proces ten budzi spore kontrowersje. Dotyczy to np. wycofania przez żonę Stathis'a Lazaridis'a (rannego oficera, który w wyniku odniesionych ran jest sparaliżowany od szyi w dół), pozwu cywilnego w stosunku do domniemanego sprawcy. Maria Lazaridou nie chciała komentować przyczyn takiej decyzji, ale uważa się, że byli oni zastraszani. Rodzina oficera oskarża również miejscowe władze policji, które ich zdaniem przygotowały akcje w sposób mało profesjonalny, a próba aresztowania przestępców została źle zaplanowana i wykonana.

No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że mimo wszystko proces ten pozwoli, by ta urocza górska wioska wyrwała się z macek zorganizowanej przestępczości, która przez jakiś czas zawładnęła tym rejonem. Zmiany zauważane są już ponoć przez samych mieszkańców, którzy powoli przełamują zmowę milczenia panującą w tej wsi.

Piotrek,  data_2010-05-04 21:29:18 2010-05-04 21:29:18
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera