SeaTrac - plażowa winda dla niepełnosprawnych

Wiele spośród czynności uznawanych w naszym świecie za prozaiczną codzienność jest nie lada wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych. Doskonałym przykładem może być choćby przysłowiowy odrobinę zbyt wysoki krawężnik, który przez większość z nas jest pokonywany bez najmniejszego trudu. Niestety dla osoby poruszającej się na wózku, ta niewinna przeszkoda może stanowić barierę, której samodzielne pokonanie jest po prostu niemożliwe. Z takimi problemami osoby niepełnosprawne muszą się niestety borykać również w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Na szczęście każdego roku sytuacja ulega systematycznej poprawie. Warto wspomnieć choćby o coraz większej liczbie plaż, na których montowane są specjalne podesty umożliwiające osobom poruszającym się na wózkach na bezproblemowy wjazd bezpośrednio na plażę. Jednak mimo tych z pewnością bardzo pożytecznych ułatwień, większość niepełnosprawnych wciąż może mieć spore problemy z samodzielnym wejściem do wody.

Wydaje się jednak, że również i ten problem można uznać za rozwiązany. Dzięki systemowi SeaTrac, którego prezentację możecie zobaczyć na załączonym filmie, osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie i bez pomocy osób trzecich, wejść oraz wyjść z morza. Warto zauważyć, że to nowoczesne rozwiązanie znajdzie również zastosowanie na kreteńskich plażach. Rada miasta Ierapetra podjęła decyzję, że SeaTrac zostanie zainstalowany na sześciu tamtejszych plażach (Telonio, Waikiki, Gra Ligia, Mirtos, Megali Paralia i Makris Gialos). Nie pozostaje nic innego jak czekać na reakcje władz innych miejscowości położonych w rejonie północnego wybrzeża Krety. Mamy nadzieję, że SeaTrac będzie montowany również na tamtejszych plażach.

Piotrek,  data_2015-03-02 19:12:03 2015-03-02 19:12:03
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152764293217551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera