Heraklion - drugie najważniejsze lotnisko Grecji

data_2015-01-12 20:33:12 2015-01-12 20:33:12

Lotnisko w Heraklionie im. "Nikosa Kazantzakisa" jest drugim najważniejszym portem lotniczym w Grecji. Wedle najnowszych statystyk obsługuje ono około 12% całkowitego ruchu pasażerskiego przypadającego na wszystkie greckie lotniska.  Co ciekawe tylko nieznacznie większym udziałem, bo niespełna 14-procentowym może poszczycić się nowoczesny port lotniczy w Atenach. Obiekt ten został oddany do użytku w 2001 roku i w stosunku do archaicznego lotniska w Heraklionie posiada niewspółmiernie nowocześniejszą i zdecydowanie lepszą infrastrukturę.

Lotnisko w Heraklionie

Opracowane statystyki obejmują dane zebrane na przestrzeni pierwszych 9 miesięcy 2014 roku. W odniesieniu do analogicznego okresu z 2013 roku, liczba zagranicznych pasażerów przylatujących do Grecji wzrosła o ponad 1/5. Zdecydowaną większość, bo blisko 90% podróżnych, stanowiły osoby zamieszkujące Europę.

Nowa Europa rośnie w siłę

Warto zauważyć, że Polska znalazła się wśród trzech krajów odnotowujących największe wzrosty liczby podróżnych. W stosunku do danych z ubiegłego roku, liczba naszych rodaków przylatujących do Grecji wzrosła o ponad 50%. Dane te wyglądają jeszcze lepiej dla dwóch innych krajów tak zwanej "Nowej Europy". W badanym okresie liczba podróżnych z Bułgarii oraz Rumunii podwoiła się w stosunku do danych z 2013 roku.

Lotnisko w Heraklionie

Wyraźne zwiększenie się liczby przyjazdów odnotowane zostało również w przypadku osób podróżujących z Wielkiej Brytanii (wzrost o 14,5%), Francji (26,9%) oraz Niemiec (7,1%). Pasażerowie pochodzący z tych trzech krajów stanowią około 1/4 wszystkich podróżnych korzystających z greckich lotnisk.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że statystyki nie potwierdziły greckich czarnych scenariuszy wieszczących bardzo negatywny wpływ sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję. Mimo zapowiedzi dramatycznego zmniejszenia się ilości  podróżnych napływających z tego kraju, ostateczna liczba osób przylatujących z Rosji w ubiegłym roku spadła o zaledwie 4%.

Piotrek,  data_2015-01-12 20:33:12 2015-01-12 20:33:12
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera