Trąba wodna w Heraklionie

data_2015-01-06 20:00:39 2015-01-06 20:00:39

Chociaż wydawało się, że natura wyczerpała już arsenał wszystkich pogodowych plag, które mogą dotknąć mieszkańców Krety, to jednak dzisiejszy dzień pokazał, że jest zupełnie inaczej.

Na powyższym filmie możecie zobaczyć trąbę wodną, która została zaobserwowana w dniu dzisiejszym w Heraklionie. Około godziny 15 pojawiła się ona w rejonie portu. Jak donosi jedna z lokalnych gazet, silny wiatr wiejący w okolicy trąby nie wyrządził żadnych większych szkód, odnotowane zostały jedynie niewielkie zniszczenia.

Ciężka zima na Krecie

Jak na razie tegoroczna zima na Krecie jest szczególnie trudna dla mieszkańców wyspy. Panująca aura powoduje, że ta pora roku bez najmniejszej przesady może być nazwana sezonem ekstremalnych warunków pogodowych. Po kilkudniowych opadach śniegu wiele górskich rejonów wyspy jest zupełnie odciętych od świata, a drogi prowadzące do nich ze względów na bezpieczeństwo zostały zamknięte dla ruchu. Do części miejscowości można dojechać jedynie ciężkimi pojazdami z napędem na obie osie oraz kołami wyposażonymi w łańcuchy. Po ulewnych deszczach, które były szczególnie dotkliwe w zachodnim rejonie Krety, wiele dróg jest uszkodzonych, niektóre są podtopione, a część jest zupełnie nieprzejezdna.

Jak donosi Chania Post część miejscowości pozbawionych jest również elektryczności. Pracownicy zajmujący się konserwacją oraz naprawą sieci energetycznej robią wszystko co mogą by przywrócić jej sprawność oraz wznowić dostawy prądu. Niestety niejednokrotnie ich wielogodzinna praca jest niweczona w ciągu ułamka sekundy. Właśnie taki przypadek miał dziś miejsce w rejonie płaskowyżu Lasithi, gdzie tuż po wymianie wszystkich bezpieczników, uderzenie pioruna spowodowało ponowne przepalenie wcześniej wymienionych elementów trakcji przesyłowej.

Gosia i Piotrek,  data_2015-01-06 20:00:39 2015-01-06 20:00:39
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość maniek: Właśnie dziś rano wróciłem... Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się że 2 godziny na odprawę w normalnym trybie może nie wystarczyć. Totalny chaos i jeden wielki tłum  zamiast jakiś uporządkowanych kolejek. Dziunie siedzące za szybami niezainteresowane niczym poza sobą i plotkowaniem między saobą.  4 bramki na 2 wyloty do Poznania ok. (...)
gość dodekanezowiec: Na Majorce czesto za dziecko 8-10 letnie mniej więcej liczą prawie jak za dorosłego. Po drugie, Turcja Egejska prawie tak droga jak Kreta. 
gość PiotrWie : No przecież wszystkim wzrastają dochody więc mają z czego.
gość Grecja: Masakra, wszystko coraz droższe, ceny samochodów do wynajęcia na greckich wyspach też sporo podrożały, paliwo również drogie. To teraz jeszcze podatki w górę,  nic tylko płakać i płacić. 
Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
gość Ceny: Wakacje w Grecji od 2024 roku będą droższe. Winne temu są wyższe podatki za pobyt w hotelu. Opłaty szczególnie mocno zabolą gości, którzy wybiorą nocleg w 5-gwiazdkowym obiekcie. Dlaczego władze podjęły decyzję o zwiększeniu opłat dla turystów? Odpowiedź na to pytanie związana jest z kataklizmami, które nawiedziły Grecję w tym sezonie. (...)
gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera