Trąba wodna w Heraklionie

data_2015-01-06 20:00:39 2015-01-06 20:00:39

Chociaż wydawało się, że natura wyczerpała już arsenał wszystkich pogodowych plag, które mogą dotknąć mieszkańców Krety, to jednak dzisiejszy dzień pokazał, że jest zupełnie inaczej.

Na powyższym filmie możecie zobaczyć trąbę wodną, która została zaobserwowana w dniu dzisiejszym w Heraklionie. Około godziny 15 pojawiła się ona w rejonie portu. Jak donosi jedna z lokalnych gazet, silny wiatr wiejący w okolicy trąby nie wyrządził żadnych większych szkód, odnotowane zostały jedynie niewielkie zniszczenia.

Ciężka zima na Krecie

Jak na razie tegoroczna zima na Krecie jest szczególnie trudna dla mieszkańców wyspy. Panująca aura powoduje, że ta pora roku bez najmniejszej przesady może być nazwana sezonem ekstremalnych warunków pogodowych. Po kilkudniowych opadach śniegu wiele górskich rejonów wyspy jest zupełnie odciętych od świata, a drogi prowadzące do nich ze względów na bezpieczeństwo zostały zamknięte dla ruchu. Do części miejscowości można dojechać jedynie ciężkimi pojazdami z napędem na obie osie oraz kołami wyposażonymi w łańcuchy. Po ulewnych deszczach, które były szczególnie dotkliwe w zachodnim rejonie Krety, wiele dróg jest uszkodzonych, niektóre są podtopione, a część jest zupełnie nieprzejezdna.

Jak donosi Chania Post część miejscowości pozbawionych jest również elektryczności. Pracownicy zajmujący się konserwacją oraz naprawą sieci energetycznej robią wszystko co mogą by przywrócić jej sprawność oraz wznowić dostawy prądu. Niestety niejednokrotnie ich wielogodzinna praca jest niweczona w ciągu ułamka sekundy. Właśnie taki przypadek miał dziś miejsce w rejonie płaskowyżu Lasithi, gdzie tuż po wymianie wszystkich bezpieczników, uderzenie pioruna spowodowało ponowne przepalenie wcześniej wymienionych elementów trakcji przesyłowej.

Gosia i Piotrek,  data_2015-01-06 20:00:39 2015-01-06 20:00:39
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera