Wielki sukces kreteńskich miodów

data_2014-10-23 21:53:47 2014-10-23 21:53:47

Przez wiele osób konkurs "Great Taste Awards" organizowany przez brytyjską organizację "Guild of Fine Foods" (Stowarzyszenie Dobrej Żywności) uznawane jest za nagrodę porównywalną z Oskarami przyznawanymi w kinematografii. Właśnie z tego powodu warto odnotować, że część tegorocznych wyróżnień zgarnęły kreteńskie miody, które uznane zostały za najlepsze w swojej kategorii. Wśród nich najwyżej został oceniony górski tymiankowy miód firmy Cretaland z miejscowości Astraki położonej niedaleko Heraklionu, który uzyskał maksymalną notę trzech gwiazdek.

Kreteńskie miody

Warto wspomnień, że rywalizacja w tym konkursie jest bardzo zacięta i silna. Tegoroczna liczba ocenianych produktów to ponad 10 tysięcy podzielonych na 24 główne kategorie. Wszystkie były oceniane przez ponad 400 sędziów pochodzących z różnych zakątków świata. Degustacja ocenianych produktów, które wstępnie zostały pozbawionych wszelkich cech pozwalających na identyfikację, odbywała się w niewielkich 4-5 osobowych zespołach.  Ze względu na tak dużą liczbę sędziów oraz ocenianych produktów proces oceny był bardzo długotrwały i zakończony zostało dopiero po ponad miesiącu. W ostatecznej klasyfikacji tylko 153 produkty otrzymały najwyższą notę 3 gwiazdek, 697 znalazło się w grupie produktów ocenionych na 2 gwiazdki oraz 2531 ocenionych zostało na 1 gwiazdkę. Łącznie spośród wszystkich 10 tysięcy produktów, wyróżnienie otrzymało tylko 34% spośród nich.

Wśród innych kreteńskich miodów, które zostały ocenione gwiazdkami (nota w nawiasie) znalazły się takie jak:

Kreteńskie miody

Gosia i Piotrek,  data_2014-10-23 21:53:47 2014-10-23 21:53:47
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera