Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Fall for Crete - promocja kreteńskiej jesieni

Jedną z zalet Krety jest to, że lato jest przynajmniej o 2 miesiące dłuższe niż w większości miejsc w północnej Europie. VisitGreece - oficjalna strona popularyzująca turystykę w Grecji stara się jednak przekonać, że lato to nie jedyny okres, w którym warto zarezerwować swój pobyt na Krecie. W ostatnim czasie kilkukrotnie poruszaliśmy też ten temat, pisaliśmy m.in. o różnych sposobach i pomysłach pozwalających na wydłużenie sezonu turystycznego na Krecie. Teraz przez akcję #fallforcrete portal VisitGreece chce przekonać do tego, że jesień to równie atrakcyjny okres do zwiedzania tej wyspy, szczególnie jeśli jesteście osobami zainteresowanymi aktywną turystyką pieszą i rowerową.

Loutro - fall4creteLoutro to także jesienią bardzo dobra miejscówka dla osób uprawiających piesze wędrówki

Twórcy akcji #fallforcrete przekonują, że jesień to doskonały okres, aby odkrywać uroki kreteńskiej natury, zorganizować wycieczkę na górę Psiloriti, przejść przez jeden z wielu pięknych wąwozów lub też zwiedzić którąś z jaskiń. Rethymnon to miejsce godne polecenia dla osób chcących zwiedzać Kretę na rowerze. W okolicach tego miasta wyznaczone zostały 22 trasy kolarskie. Wśród innych propozycji znalazła się również wizyta w odnowionym Muzeum Archeologicznym w Heraklionie oraz romantyczny spacer w dół Portu Weneckiego w Chanii.

Jeśli obawiacie się o pogodę to portal VisitGreece przekonuje, że w okresie od września do listopada temperatura powietrza zazwyczaj nie spada poniżej 20’C, a jej średnia wartość oscyluje w okolicy 26’C. Typowy dzień kreteńskiej jesieni to średnio około siedem słonecznych godzin. Osoby zainteresowane kąpielą wciąż mogą liczyć na to w rejonie południowego wybrzeża Krety, gdzie woda Morza Libijskiego ma teraz temperaturę około 23’C.

Jak przekonuje portal VisitGreece.gr - “Jesień to godny rywal kreteńskiego lata. Wybierz ten okres na swoje wakacje na wyspie, a z pewnością nie pożałujesz.” Nas to przekonuje, a co Wy o tym sądzicie?

Gosia i Piotrek,  data_2014-10-12 20:18:43 2014-10-12 20:18:43
Średnia: 4.25
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.25 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
Anna Jerzmanowska: 
Artur Wilkos: Tak bylo na majówkę kilka lat temu
gość PiotrWie: Mniej ludzi niż w tym filmie to tylko w marcu
Agata Ab: Wczoraj tam byłam. Baaardzo dużo ludzi. Ale jak się przeszło wodę to już mniej. Przybędę tu na pewno jeszcze kiedyś ale tak żeby było mniej ludzi.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera