Fotoradary na celowniku

data_2014-07-25 18:32:41 2014-07-25 18:32:41

Pisaliśmy ostatnio o nowych fotoradarach zamontowanych przy Nowej Drodze Narodowej. Zdaje się, że do niektórych Kreteńczyków dotarły już mandaty za przekraczanie prędkości. Wczoraj wieczorem ostrzelane zostały dwa urządzenia zamontowane w okolicy miejscowości Fodele. Koszt pojedynczego urządzenia to około 50 tys. €. Z łącznej liczby 39 fotoradarów już wcześniej zniszczone zostały trzy inne. Przy takiej skali społecznego sprzeciwu całkiem możliwe, że system fotoradarów nie przetrwa do zimy.

Taxi na NNR

Gosia i Piotrek,  data_2014-07-25 18:32:41 2014-07-25 18:32:41
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość HiPhoto
2014-12-13 22:56:09

Normalna reakcja normalnych ludzi.

Wiem dlaczego gościu stojący na centralnym placu w Rethimno nosi szarawary. Ma przestrzeń na jaja. Kreteńczykom nikt nie będzie dyktować, jak mają jeździć! "Mister! Mister! You drive like a Greek!!!" Najlepszy komplement, jaki w życiu otrzymałem jako kierowca pochodził z ust greckiego garażysty. Kosiłem pod górkę na ograniczeniu do 40 niemiecko-brytyjsko-holenderskich "kapeluszy", jak mnie garażysta minął na trzeciego swoim Kawasaki 1600 z menago na tylnym siodełku z zaciśnietym krawatem na szyi od pędu powietrza. Spodziewałem się dopiski do rachunku za nadmierne zużycie silnika (czerwona kreska na trójce). W zamian za to - gratulacje. Wytłumaczył mi to nasz hotelowy barman, Panagiotis: "Widzisz. Gdybyś jechał jak te "kapelusze", to garażysta nie mógłby wytłumaczyć swojemu menago, że ten Atosik sprowadzony prosto z Pireusu jemu się należy. Ale jak wynajął autko partyzantowi z Polski, inna sprawa."

 gość}
gość HiPhoto
2014-12-13 23:02:10

Rocznica odstrzału fotoradarów

IMHO (w mojej skromnej opinii) najwłaściwszym terminem dla takiej akcji byłby 20 maja.  Data inwazji na Kretę hitlerowskich komandosów Kurta Studenta. Jak stawiać odpór, to na całego!

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera