Fotoradary - wiadomości ciąg dalszy

data_2014-07-23 17:47:56 2014-07-23 17:47:56

W dniu dzisiejszym na portalu chaniapost.eu ukazał się artykuł poruszający tematykę fotoradarów. Zamieszczone tam informacje doskonale nawiązują do naszego wczorajszego newsa i warto się z nimi zapoznać.
Lokalne władze policji w Chanii potwierdziły, że system fotoradarów działa już od kilku tygodni. W tym krótkim czasie urządzenia wykonały kilkaset fotografii, które stały się podstawą do ukarania kierowców mandatami.

Fotoradary na Krecie

Mimo tego, że część wpływów z fotoradarów zasila lokalne samorządy, to jednak obecny sposób egzekwowania ograniczeń prędkości budzi wątpliwości nawet u przedstawicieli lokalnych władz. Gubernator Chanii Apostolos Voulgaraki bardzo krytycznie wypowiada się na temat oznakowania dróg. Problem ten sygnalizowaliśmy również w naszym wczorajszym artykule. W wielu miejscach, ze względu na graffiti oraz rośliny porastające pobocze drogi, oznakowanie jest niejednoznaczne lub jest nieczytelne. Odpowiedź policji w tej kwestii jest bardzo krótka: za oznakowanie dróg odpowiadają władze lokalne, a rola policji sprowadza się tylko i wyłącznie do egzekwowanie narzuconych ograniczeń.

Jedno jest pewne, oznakowanie kreteńskich dróg na pewno wymaga weryfikacji oraz poprawy. Nie w każdym miejscu ustawione znaki ograniczenia szybkości są potrzebne, a w przypadku niektórych umiejscowienie jest po prostu błędne. Przykładem może być przypadek opisany przez gubernatora Voulgaraki: w rejonie zjazdu z Nowej Drogi Narodowej w kierunku portu Souda, kierowcy natykają się na znaki ograniczenia szybkości do 80, a następnie do 60 kilometrów. Mała odległość dzieląca oba znaki, wynosząca tylko 15 metrów, powoduje że część kierowców hamuje zbyt gwałtownie, narażając innych na kolizje.

Jesteśmy przekonani, że temat fotoradarów będzie nieraz powracać . Z pewnością już niedługo będzie można oczekiwać gorących reakcji Kreteńczyków, do których zaczną docierać wystawiane mandaty.

Piotrek,  data_2014-07-23 17:47:56 2014-07-23 17:47:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Jeorjopouli montowali parasole kilka dni temu. No jestem ciekawa czy teraz będą demontować.
gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera