Mniej turystów z Rosji i Ukrainy, więcej z Austrii

data_2014-06-17 19:15:36 2014-06-17 19:15:36

Dziś mamy dla Was kolejną garść wiadomości związanych z rynkiem turystycznym na Krecie. Zacznijmy od zdecydowanie pozytywnych sygnałów napływających z Austrii. Około 1/4 turystów z tego kraju planuje swój wypoczynek na największej greckiej wyspie. Oczywiście znalazło to odniesienie w liczbie rezerwacji wykonanych przez Austriaków. W stosunku do ubiegłego roku biura podróży z tego kraju odnotowały znaczny wzrost zainteresowania wypoczynkiem na Krecie, co przełożyło się na 18-procentowy wzrost rezerwacji.

Turyści na plaży w Damnoni

Ten swoisty powrót turystów z tego kraju widać również po liczbie bezpośrednich lotów realizowanych na Kretę. Każdego tygodnia na lotnisku w Chanii i w Heraklionie lądować będzie około siedemnaście samolotów wylatujących z Austrii.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja turystów zza naszej wschodniej granicy. Zgodnie z przewidywaniami wielu analityków, konflikt we wschodniej części Ukrainy oraz rosyjska aneksja Krymu znalazła przełożenie w znacznie mniejszej liczbie rezerwacji wykonywanych z obu krajów zaangażowanych w ten konflikt. Greccy hotelarze wciąż pokładają nadzieję na unormowanie się stosunków między Rosją a Ukrainą. Stabilizacja sytuacji w regionie daje greckim przedsiębiorstwom turystycznym szansę na to, że chociaż w drugiej połowie sezonu będzie można liczyć na większy napływ turystów z obu tych krajów.

W szczególnie dziwnej sytuacji znaleźli się turyści z Rosji, których wypoczynek w krajach południowej Europy nie jest postrzegany zbyt pozytywnie przez tamtejsze władze. Ostatnie doniesienia mówią wręcz o swoistym "przymuszaniu" do spędzania urlopu na dopiero co odzyskanym Krymie. No cóż - jaka władza taka turystyka, my na szczęście możemy cieszyć się swobodą przemieszczania i wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku.

Odpływ turystów z Rosji i Ukrainy jest zupełnie inaczej postrzegany przez właścicieli tawern, sklepów i różnego rodzaju punktów usługowych. Zdaniem tych przedsiębiorców znaczna część turystów z Rosji i Ukrainy to osoby, które zazwyczaj chcą mieć wszystko wliczone w cenę wyjazdu, więc co zrozumiałe bardzo chętnie korzystają z wypoczynku typu All Inclusive. Ich nieobecność na Krecie zdaniem tych kreteńskich przedsiębiorców, nie wpłynie w aż tak znacznym stopniu na wysokość tegorocznego obrotu. Co więcej duże zainteresowanie Kretą ze strony turystów ze strefy UE daje tego typu firmom szanse na odrobienie ewentualnych strat.

Tak jak pisaliśmy niedawno, ważne jest również swoiste odradzanie się turystyki indywidualnej, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób zmęczonych wypoczynkiem w tłocznych kurortach oraz wielkich kompleksach hotelowych. Warte podkreślenia jest to, że turyści samodzielnie przylatujący na Kretę mają zdecydowanie większy wpływ na rozwój lokalnej gospodarki niż turyści typu All Inclusive w przypadku, których tylko niewielka część wakacyjnego budżetu zasila kasę miejscowych kreteńskich przedsiębiorstw.

Piotrek,  data_2014-06-17 19:15:36 2014-06-17 19:15:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, niestety wiemy o tym. Planujemy artykuł o tej podwyżce.
gość Ceny: Wakacje w Grecji od 2024 roku będą droższe. Winne temu są wyższe podatki za pobyt w hotelu. Opłaty szczególnie mocno zabolą gości, którzy wybiorą nocleg w 5-gwiazdkowym obiekcie. Dlaczego władze podjęły decyzję o zwiększeniu opłat dla turystów? Odpowiedź na to pytanie związana jest z kataklizmami, które nawiedziły Grecję w tym sezonie. (...)
gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera