Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Gorące przywitanie w Heraklionie

Coraz bliższa i bardziej realna staje się wizja budowy nowego lotniska w Kastelli, które miałoby obsługiwać ruch turystyczny skierowany do centralnej i wschodniej Krety. Wedle obecnych zapowiedzi zakończenie tego projektu byłoby połączone z równoczesną "nagłą śmiercią" lotniska w Heraklionie. W dniu otwarcia portu lotniczego w Kastelli, cały ruch lotniczy byłby przekierowany właśnie na ten obiekt. Realizacja tych planów jeszcze nie została rozpoczęta, a tymczasem cały ruch lotniczy wciąż jest obsługiwany przez stare lotnisko w Heraklionie. Stan infrastruktury tego portu lotniczego pozostawia bardzo wiele do życzenia, co budzi coraz większy niepokój lokalnych władz oraz tamtejszych przedsiębiorców.

Lotnisko w Heraklionie

Plan budowy portu lotniczego w Kastelli spowodował ograniczenie nakładów na inwestycje oraz remonty realizowane w obrębie lotniska w Heraklionie. Jest to zrozumiałe działanie jednak zastrzeżenia może budzić skala tych cięć, która ma bezpośredni wpływ na fatalny stan infrastruktury tego obiektu. Jednym z takich elementów jest dramatyczny stan sanitariatów, które są dostępne w hali odlotów. Nie dość, że jest ich za mało to dodatkowo są one już mocno wyeksploatowane i zniszczone. Na początku tego roku jedna z kreteńskich gazet opisywała, że część kabin wyposażona jest w niesprawne drzwi, których nie da się zamknąć. Wiele osób mówi wręcz o wstydzie przed turystami, którzy muszą korzystać z tego portu.

Ostatnie dni przyniosły kolejną ciekawą wiadomość bezpośrednio powiązaną ze stanem technicznym terminalu lotniczego w Heraklionie. Jak donosi cretalive, poważnej awarii uległ system klimatyzacji znajdujący się w hali przylotów. Usterka była na tyle poważna, że urządzenia zostały naprawione dopiero wczoraj, a do tego czasu turyści oczekujący na bagaż mogli cieszyć się z "gorącego przywitania" na greckiej ziemi.

O tym, że jest to poważny problem niech świadczą liczby pasażerów przewijających się przez lotnisko w Heraklionie. W 2013 roku ten niewielki port lotniczy obsłużył około 5,8 mln osób. Dla porównania przez dużo większe i o wiele bardziej nowoczesne Okęcie rocznie przewija się około 10,5 mln osób.

Piotrek,  data_2014-06-12 20:35:47 2014-06-12 20:35:47
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Eveline Schmitt: Habe ich mir gekauft
Justyna Miłoszewska-Marchlewicz: A ja byłam na Rodos. Bezpiecznie każdy pilnuje się. Wróciłam cała i zdrowa.
Michał Michał: Ludzie.wlasnie wrocilem z Chani.maski w autobusach /tu koniecznie /i w sklepach /tu nie za bardzo wiekszosc ludzi nosi/ Poza tym luzik jak rok temu.nie panikujcie tylko korzystajcie z zycia :)
Ola Radziewicz: Nie moge wejść w ten link.
Marek Knobel: Ja też definitywnie rezygnuję w tym roku.Tym bardziej,że zaczynają coś przebąkiwać o możliwości kwarantanny dla powracających.
gość Romek: Decydując się na wylot trzeba wziąć pod uwagę,że w każdej chwili mogą się zmienić reguły wylotów i przylotów zarówno w Grecji jak i w Polsce. Przykładem jest właśnie możliwość przywrócenia kwarantanny dla powracających do kraju.
Olga Durbas: Jeszcze 2 tygodnie:)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera