Dni otwarte w obserwatorium Skinakas w 2024 roku

data_2024-06-10 20:23:14 2024-06-10 20:23:14

Jeśli w czasie pobytu na Krecie szukacie czegoś wyjątkowego i niespotykanego co możecie zwiedzić na tej wyspie to może zainteresuje Was obserwatorium Skinakas. Znajduje się ono w sercu centralnej części Krety w masywie Idi. W linii prostej odległość dzieląca to miejsce od Heraklionu wynosi zaledwie 25 km, jednakże faktyczna odległość, jaką trzeba pokonać samochodem ze stolicy Krety wynosi nieco ponad 50 km. Część tej trasy wiedzie przez odludne górzyste rejony.

Skinakas

Jazda wąską górską drogą, która tu prowadzi oraz widoki roztaczające się z góry, są wystarczającymi powodami przemawiającym za tym aby tu dotrzeć. Kilka razy w roku do obserwatorium można wejść, zwiedzić je i popatrzeć w gwiazdy. Jest to jednak możliwe tylko podczas dni otwartych. W 2024 roku będą jeszcze 4 dni, które dodatkowo zbiegają się z pełniami księżyca. Będą to: piątek 21 czerwca, niedziela 21 lipca, poniedziałek 19 sierpnia i środa 18 września. Specjalne wydarzenie "W krainie pasterzy" jest także planowane w niedzielę 24 sierpnia niedaleko miasta Anogeia.

Obserwatorium Skinakas znajduje się w pobliżu mitycznej jaskini Ida (6 km) oraz niedaleko pięknego i malowniczego płaskowyżu Nida. Zatem jeśli planujecie przyjechać w ten rejon w celu zobaczenia jednego z tych miejsc to do listy warto dopisać także to obserwatorium. Więcej na temat tego miejsca przeczytacie w artykule poświęconym obserwatorium.

Gosia,  data_2024-06-10 20:23:14 2024-06-10 20:23:14
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2024-06-10 21:50:21

Byłam I polecam. Fantastyczna droga z szczyptą adrenaliny i ten widok I wiatr we włosach

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2024-06-11 07:02:30

Kasia Chrobry Droga jest niesamowita. Warto tam się przejechać dla samych widoków. O ile oczywiście kogoś nie przerażają wąskie górskie drogi bez barierek.

2024-06-11 08:16:46

CRETE - Kreta jechałam po gorszych . Miałam Dobrego kierowce

2024-06-11 09:20:37

najlepsza jest droga do tego obserwatorium, niezapomniane widoki i totalne pustkowie <3 No, moze nie licząc pasących się kóz :)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/853870070120592

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera