Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Muzyki 2023 Wydział Kultury urzędu miasta Rethymno zaprasza wszystkich na plenerowe muzyczne imprezy organizowane na ulicach miasta. Cykl wydarzeń rozpocznie się już jutro, czyli od środy 21 czerwca i potrwa trzy dni. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Program znajdziecie poniżej.
Koncert Orkiestry Filharmonii Miasta Rethymno, która zagra dobrze znane utwory. Koncert ten ma być też hołdem złożonym zmarłemu kilkanaście dni temu wybitnemu kompozytorowi Yiannisowi Markopoulosowi.
Chór miejski z Rethymno zaprezentuje program muzycznych na temat „Pieśni greckie, które podróżowały po świecie – pieśni obce, które zawędrowały do Grecji”.
Piątek, 23 czerwca, godz. 21.30 – Teatr Erofili na terenie Fortezzy (Θέατρο Ερωφίλη)
Koncert w hołdzie Mikisowi Theodorakisowi, jednemu z najważniejszych greckich kompozytorów, któremu największą sławę przyniosło skomponowanie muzyki do filmu Grek Zorba. Zagrają między innymi uczniowie i nauczyciele Zespołu Dętego, Zespołu Chóralnego oraz Zespołu Gitarowego.
Nikt nie uświadamia turystom skali trudności i wymaganego czasu, aby dotrzeć do zatoki. Panie w sandałkach. Dzieci. Money. Money. Money. Zapełnić autobus. Mam nadzieję, że w końcu ktoś rozsądny zapanuje nad tym procederem
Gosia | crete.pl Zamiast zabierania tablic częściej zabierać będą prawo jazdy. Wprowadzili system coraz wyższych kar za popełnianie tych samych wykroczeń oraz możliwość wytoczenia sprawy karnej. Sama wysokość mandatów też robi wrażenie.... 1000, 2000 czy 4000 euro... Mają to połączyć z automatycznym wysyłaniem mandatów na podstawie wykroczenia zarejestrowanego przez urządzenie. (...)
gość PiotrWie Ale tylko zwiększyli wysokość mandatów czy zmienili coś jeszcze w przepisach - oprócz praktycznego zakazu kamperów - według nowych przepisów można zatrzymać się tylko na kampingach których jest mało i głównie w lipcu-sierpniu lub na terenie prywatnym ale tylko jeden kamper. Jak to będą egzekwować - się okaże.
gość Jaca Mimo ze zaden przewodnik tego nie poddpowie da sie dojechac do aptery busem.
Nalezy dojechac do Chanii. Tam bierzemy autobus jadacy w kierunku rethymnonu ktory ma przystanek nazwany Megala Choragia. Jest to skrzyzowanie u podnoza goru na ktorej jest aptera. Pozostaje wgrapac sie na gore, latwa asfaltowa droga, ok 20 minut. (...)
Byłam tam w zeszłym roku. Zachwyciło mnie to miejsce i jego klimat. Gorąco polecam.
gość Mateusz Chwilowo wstęp bezpłatny, bo nie ma działającego internetu do obsługi kasy etc, toalety też jeszcze nie ma. Byłem rano 9 czerwca i oprócz mnie i strażnika zero odwiedzających. Wchodzić pomiędzy mury nie wolno, bo korytarze nie do końca zabezpieczone i ktoś już się pokaleczył.
Komentarze
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/642225914618343