Nieznane zakątki gór Asterousia

data_2021-12-03 19:45:21 2021-12-03 19:45:21

Dziś ponownie zabieramy Was w góry Asterousia, gdzie w okolicy wioski Mournia znajduje się mały płaskowyż Pervola. Płaskowyże są na ogół wykorzystywane jako tereny rolnicze, nie inaczej jest też w tym wypadku. Tuż obok niego znajduje się malutki kościółek św. Ireny. Nieopodal plaskowyży rozpoczyna się też dziki, 4-kilometrowy wąwóz Pervoliano, który biegnie aż do wybrzeża do plaży Kaminaki. Jednak dostęp do tej plaży jest możliwy raczej tylko od strony morza, gdyż zejście wąwozem nie jest zaliczane do łatwych. W wielu miejscach jest on stromy, zaś pokonanie jego ostatniego odcinka, 25-metrowego wodospadu, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności.

Gosia,  data_2021-12-03 19:45:21 2021-12-03 19:45:21
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2021-12-05 14:48:35

To ostatni odcinek Aserousii który nam pozostał do przejścia. Z klasztoru Agios Nikitas ( dokąd dotarliśmy z Tsotsouras )  da się dojść przez Efię i Mournię do Tris Ekklisies - bliżej brzegu morza sie nie da bo są wwozy wymagające technik alpinistycznych. A z Tris Ekklisies we wrześniu 2017 śpiąc częściowo na plażach, bo pomiędzy tris Ekklisies a Lentas praktycznie nie ma miejsc noclegowych przeszliśmy na drugi koniec Asterousii - do Kali Limenes i stamtąd dalej do Kalamaki - spaliśmy na plaży Agiofarago. Bardzo ciekawe przejcie, szczególnie na odcinku z Tris Ekklisies do Lentas.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158300355647551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera