To już oficjalne - cała Samaria otwarta od jutra

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych osób, które czekały na tegoroczne pełne otwarcie szlaku w Samarii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już od jutra będzie można w całości przejść przez szlak poprowadzony przez to miejsce. Od 12 czerwca od godziny 7 rano dostępne będzie zarówno południowe wejście od strony Agia Roumeli, jak i północne Xyloskalo znajdujące się od strony płaskowyżu Omalos.

Wąwóz Samaria

Niestety przy okazji tej pozytywnej wiadomości trzeba odnotować jedną istotną kwestię, która znalazła się w informacji opublikowanej przez władze Parku Narodowego Samaria. Przejście szlakiem poprowadzonym przez wąwóz musi odbyć się w zgodzie z reżimem sanitarnym obowiązującym w Grecji. Jest to równoznaczne z tym, że obowiązek noszenia maseczki dotyczy wszystkich osób znajdujących się na terenie wąwozu Samaria, czyli obowiązuje zarówno tamtejszy personel, jak i turystów pokonujących pieszy szlak.

Omalos - parkin samochodowy

Parking przy schronisku przed wejściem do wąwozu Samaria

Co więcej obowiązek ten ma dotyczyć całego obszaru wąwozu. Osobiście nie wyobrażamy sobie, aby tak długą wędrówkę pokonać w całości w maseczce. Z pewnością będzie to nie tylko niewygodne, ale i również obciążające. Wędrując w maseczce trudno będzie także poczuć pełnię aromatów tego miejsca. Naszym zdaniem decyzja ta jest jakimś nieporozumieniem i nie sądzimy aby te obostrzenia były przestrzegane.

Władze parku przypominają również, że osoby odwiedzające wąwóz Samaria powinny postępować wedle poniższych zasad:

Więcej informacji na temat wąwozu Samaria oraz samodzielnej organizacji wycieczek w to miejsce znajdziecie w naszym artykule: Przepis na samodzielną organizację wycieczki do wąwozu Samaria

Piotrek,  data_2021-06-11 20:33:36 2021-06-11 20:33:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-06-11 19:16:35

Już lecę w 40 stopniowym upale na 6 godzinny marsz po skałach w masce, ludzie powariowali.

5
2021-06-11 20:18:03

bzdury, których nikt nawet nie zamierza egzekwować

1
2021-06-12 04:09:09

Pójdę pewnie jutro, ale będę miał cały czas butelkę z wodą w ręce, wtedy bez maski.

1
 gość}
gość gregor
2021-06-12 07:26:13

Bus Sougia - Oumalos

A będzie kursował bus z Sougia do Oumalos?

2021-06-12 09:17:23

Jaka pogoda obecnie na Krecie?☺ czy jest szansa na kąpiele w morzu?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2021-06-13 08:31:29

Eliza Dębkowska Woda ma temperaturę około 22 stopni, więc da radę :D

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2021-06-12 12:26:52

odp. Bus Sougia - Oumalos

Tak, będzie bus. Pierwszy kurs o 7 rano, drugi o 18.15, a w zasadzie po przypłynięciu promu z Agia Roumeli.

 gość}
gość PiotrWie
2021-06-12 18:13:33

Jak to jest - są tacy co potrafią pięciosetowy mecz siatkarski grać w maseczce a niektórzy duszą się na śmieć jak mają ją założyć na 5 min w sklepie? Czy na pewno reprezentują ten sam gatunek?

Jak w Samarii będą w tym roku takie same wściekłe tłumy jak dotychczas to rzeczywiście niestety maski maja sens - nie da się utrzymać odpowiedniego dystansu od innych. Ale oprócz Samarii na Krecie jest masa innych wąwozów - i w nich da się spokojnie zachować dystans społeczny. Myślę ze i tak najgorzej będzie na basenie w różnych hoteliszczach - tam jak pokazują zdjęcia zadowolonych uczestników turnusu leżą jeden na drugim na małej przestrzeni.

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2021-06-13 10:25:22

Nie sądzę aby w Samarii w tym roku były tłumy jak w trakcie normalnego sezonu. Prognozy pokazują, że przyjedzie max 40% tego co w 2019 roku, co przełoży się na mniejszą liczbę odwiedzających ten wąwóz. Ale nawet jeśli poziom odwiedzających byłby zbliżony do obłożenia takiego jak w zwykłym sezonie, to na szlaku nie ma problemu z zachowaniem bezpiecznych odległości. Pierwotnie zakładano, że maski będą obowiązkowe tylko w punktach wypoczynkowych i przy kasach i to miało jakiś sens. Ja osobiście nie wyobrażam sobie przejścia całej Samarii w masce i to latem.

Poza tym gęste sito testowania i certyfikatów przy wjeździe do Grecji jest po to aby odłowić osoby zakażone, teoretycznie więc wjeżdżają zdrowi bądź zaszczepieni czyli nie stanowiący zagrożenia ludzie. W byle restauracji można siedzieć bez maski, a tam odległości między ludźmi są znacznie mniejsze niż na szlaku.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158014303372551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera