Grecja wciąż liderem wśród polskich turystów

Na blogu portalu rezerwacyjnego travelplanet.pl opublikowany został ciekawy artykuł podsumowujący półmetek wakacyjnego sezony w biurach podróży. Jednym z najciekawszych elementów, jaki znalazł się w tym krótkim opracowaniu, jest ranking kierunków. Po uwzględnieniu prawie wszystkich danych, jakie uzyskane zostały na koniec lipca, Grecja wciąż zajmuje pozycję lidera wśród polskich turystów korzystających z wyjazdów zorganizowanych. Łącznie blisko co czwarty klient biur podróży, wybrał wypoczynek w tym kraju.

Leżaki na plaży Elafonisi
Leżaki na plaży Elafonisi

Pod dużym znakiem zapytania jest jednak to czy do końca tegorocznych wakacji Grecji uda się utrzymać pozycję lidera zagranicznych kierunków wyjazdów najpopularniejszych w Polsce. W tym roku po kilku słabszych sezonach Turcja przeżywa prawdziwy renesans wśród polskich turystów. W lipcu odsetek rezerwacji w tym kraju był mniejszy od Grecji o zaledwie 3,7%. Łącznie do końca lipca w Turcji wypoczywało około 21,2% turystów z Polski, którzy w tym roku zdecydowali się skorzystać z oferty zagranicznych wyjazdów oferowanych przez biura podróży.

Jeszcze ciekawiej wyglądają dane uwzględniające wszystkie rezerwacje wykonane na sierpień. W zestawieniu tym Turcja znajduje się na pozycji lidera z największym procentowym udziałem w polskim rynku wyjazdów zorganizowanych. Grecja plasuje się na drugiej pozycji z nieznaczną, bo zaledwie procentową stratą do nowego lidera. Oczywiście sytuacja ta w dalszym ciągu może ulec zmianie, gdyż ranking ten uwzględnia jedynie te rezerwacje, które zostały wykonane do końca lipca. Przy tak niewielkiej różnicy dzielącej oba kraje niebagatelny wpływ może mieć również obecna sprzedaż prowadzona również na zasadzie oferty last minute.

Plaża Vai

Patrząc na średnie koszty tegorocznych wyjazdów mało prawdopodobne jest jednak to, aby w konkurencji tej Grecja mogła mierzyć się z Turcją. Chociaż w przypadku obu krajów daje się zauważyć w tym roku wyraźny wzrost cen wyjazdów, to jednak właśnie w przypadku Grecji odnotowywane są większe podwyżki. Tegoroczny przeciętny koszt greckich wakacji w lipcu wyniósł 2715 zł za osobę i był tym samym wyższy o około 287 zł w stosunku do roku ubiegłego.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że w tym roku na trzeciej pozycji znalazła się Bułgaria, która w lipcu przyciągnęła łącznie niespełna 17,5% wszystkich turystów korzystających z usług biur podróży. Jednocześnie kraj ten jest zdecydowanym liderem najtańszych zagranicznych wyjazdów. Średni koszt tegorocznego wypoczynku w Bułgarii tylko nieznacznie przekraczał 2 tys. zł. Wedle travelplanet.pl wypoczynek nad morzem Czarnym jest w coraz większym stopniu konkurencją dla krajowych polskich ofert nad morzem Bałtyckim. Porównywany koszt wypoczynku, mniej kapryśna pogoda oraz cieplejsza woda to atuty przemawiające na korzyść Bułgarii.

Więcej informacji na temat wakacyjnych wyborów Polaków oraz szczegółowe zestawienie średniego kosztu wyjazdu znajdziecie bezpośrednio w zestawieniu przygotowanym przez travelplanet.pl. Link do źródłowego artykułu umieszczony jest pod treścią newsa.

Poczekajmy na koniec sezonu

Z wieszczeniem zmian preferencji wśród polskich turystów warto oczywiście poczekać do końca tegorocznych wakacji. Obecne rankingi nie tylko bazują na częściowych danych obejmujących zaledwie połowę sezonu ale oczywiście nie uwzględniają również wyjazdów turystów indywidualnych. Samodzielna forma organizacji wypoczynku z roku na rok jest coraz popularniejsza. Grecja z dużą ofertą możliwości relatywnie tanich przelotów oraz z łatwością znalezienia zakwaterowania jest dla polskich turystów z pewnością dużo bardziej atrakcyjna od Turcji.

Gosia i Piotrek,  data_2019-08-06 19:10:34 2019-08-06 19:10:34
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Daria Tosta
Daria Tosta
2019-08-06 19:30:07

Grecja najlepsza

1
 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2019-08-06 19:55:57

1
 Przemek Kądracki
Przemek Kądracki
2019-08-06 20:22:00

Turcja we wrześniu ;) 3x Grecja była :p

1
 Artur Krzyżaniak
Artur Krzyżaniak
2019-08-06 20:35:19

1
 Małgorzata Malińska
Małgorzata Malińska
2019-08-07 04:23:44

Nic dziwnego. Grecja jest piękna

4
 Sylwia Kulak
Sylwia Kulak
2019-08-07 07:29:40

 Sylwia Kulak
Sylwia Kulak
2019-08-07 07:29:47

Kreta Piękna. Polecam :)

 Travelplanet.pl
Travelplanet.pl
2019-08-07 08:06:13

Grecja <3

 Mariola Malkiewicz
Mariola Malkiewicz
2019-08-07 10:01:15

 Ewa Kaczmarek
Ewa Kaczmarek
2019-08-08 06:42:14

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156385099477551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera