Rethymno przeciwko prywatyzacji portu

data_2012-09-03 21:12:43 2012-09-03 21:12:43

Rethymnon - portW odniesieniu do ostatniego newsa w ramach uzupełnienia wiadomości warto odnotować, że na ostatnim posiedzeniu rada miasta Rethymnon zdecydowanie sprzeciwiła się ewentualnym próbom sprzedaży, czy też choćby częściowemu przekazaniu powierzchni tamtejszego portu prywatnym inwestorom. Równie negatywnie o tych planach wypowiada się George Marinakis burmistrz Rethymnonu. Jak powiedział, ewentualna sprzedaż jest nie do zaakceptowania, szczególnie w sytuacji, gdy miasto przy wsparciu funduszy europejskich poczyniło duże nakłady finansowe na rewitalizację nabrzeża oraz portu jachtowego. Trafnie zauważył również, że teren na którym położony jest port objęty jest ochroną archeologiczną i jako taki nie może być miejscem większych inwestycji grożących zaburzeniem spójności architektonicznej z położonym obok Starym Miastem.


W podobnym tonie wypowiadał się Minos Alefantinos prezes portu, który nie wyobraża sobie, aby tak ważna decyzja była podjęta bez zgody lokalnych władz oraz bez porozumienia z mieszkańcami. Podkreślił, że realizacja takiego przedsięwzięcia wymaga, aby prywatny inwestor, lokalne władze oraz mieszkańcy wypracowali wspólny plan, którego realizacja będzie wiązała się z korzyściami dla wszystkich stron.

No cóż jak widać zapowiadana szybka prywatyzacja majątku może spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem lokalnych społeczności, co raczej nie powinno dziwić. Na pewno duże kontrowersje będą budzić decyzje sprzedaży terenów, które tak jak w przypadku portów i przystani jachtowych, stanowią zazwyczaj integralną część miast. Zresztą Polacy znają tę problematykę z własnego doświadczenia. Osobiście patrzę na decyzje Greków z pewną obawą i na ich miejscu w pierwszej kolejności skupiłbym się przede wszystkim na jak największym obniżeniu kosztów funkcjonowania państwa. Bez tych decyzji każde środki uzyskane ze sprzedaży publicznego majątku to jedynie odsuwanie w czasie nieuchronnego bankructwa. Byłoby dobrze gdyby obecny rząd dokonał analizy gigantycznych nakładów, jakie ponoszone są na zbrojenia.

Piotrek,  data_2012-09-03 21:12:43 2012-09-03 21:12:43
Średnia: 4.25
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.25 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

 Czyli i tak wychodzą na swoje a tłumy mniejsze.
 Doceniam, kilka lat prowadziłem tam wycieczki z turystami. Znam na pamięć historię wyspy i doceniam jej walory, ale nie przeceniam po prostu.
 No to nie będą mieć tyle turystów ich problem chytry dwa razy traci
 Taa glownie te badziewne, masowe ,.smierdzace spalinami lajby zwane dla niepoznaki promami
Christian Arnidis - Moja Grecja  Oplata żadna. Kto ciekawy zobaczy, odrzuci za to tych co jadą dla zabicia czasu. Przychody wyższe , ludzi mniej.
 Byłam w tym roku na Krecie i faktycznie ceny biletów i taksa klimatyczna to szok 10Euro za dzień od pokoju lub 15 Euro za dzień od pokoju zależy standardu .
 P.s. tanio nie jest ale cena pozwoli wyeliminować ludzi, którzy biegają tylko jak idioci z aparatami i bez żadnej refleksji zaliczają kolejne miejsca, żeby tylko zaliczyć jak najwięcej miejsc. Później można się chwalić, gdzie się było. Ale o historii i kulturze etc, to już raczej nie będzie...
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera