Rethymno przeciwko prywatyzacji portu

data_2012-09-03 21:12:43 2012-09-03 21:12:43

Rethymnon - portW odniesieniu do ostatniego newsa w ramach uzupełnienia wiadomości warto odnotować, że na ostatnim posiedzeniu rada miasta Rethymnon zdecydowanie sprzeciwiła się ewentualnym próbom sprzedaży, czy też choćby częściowemu przekazaniu powierzchni tamtejszego portu prywatnym inwestorom. Równie negatywnie o tych planach wypowiada się George Marinakis burmistrz Rethymnonu. Jak powiedział, ewentualna sprzedaż jest nie do zaakceptowania, szczególnie w sytuacji, gdy miasto przy wsparciu funduszy europejskich poczyniło duże nakłady finansowe na rewitalizację nabrzeża oraz portu jachtowego. Trafnie zauważył również, że teren na którym położony jest port objęty jest ochroną archeologiczną i jako taki nie może być miejscem większych inwestycji grożących zaburzeniem spójności architektonicznej z położonym obok Starym Miastem.


W podobnym tonie wypowiadał się Minos Alefantinos prezes portu, który nie wyobraża sobie, aby tak ważna decyzja była podjęta bez zgody lokalnych władz oraz bez porozumienia z mieszkańcami. Podkreślił, że realizacja takiego przedsięwzięcia wymaga, aby prywatny inwestor, lokalne władze oraz mieszkańcy wypracowali wspólny plan, którego realizacja będzie wiązała się z korzyściami dla wszystkich stron.

No cóż jak widać zapowiadana szybka prywatyzacja majątku może spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem lokalnych społeczności, co raczej nie powinno dziwić. Na pewno duże kontrowersje będą budzić decyzje sprzedaży terenów, które tak jak w przypadku portów i przystani jachtowych, stanowią zazwyczaj integralną część miast. Zresztą Polacy znają tę problematykę z własnego doświadczenia. Osobiście patrzę na decyzje Greków z pewną obawą i na ich miejscu w pierwszej kolejności skupiłbym się przede wszystkim na jak największym obniżeniu kosztów funkcjonowania państwa. Bez tych decyzji każde środki uzyskane ze sprzedaży publicznego majątku to jedynie odsuwanie w czasie nieuchronnego bankructwa. Byłoby dobrze gdyby obecny rząd dokonał analizy gigantycznych nakładów, jakie ponoszone są na zbrojenia.

Piotrek,  data_2012-09-03 21:12:43 2012-09-03 21:12:43
Średnia: 4.25
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.25 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

To dobra prognoza dla polskich rolników...ceny rzepaku pójdą w górę. Tak szczerze to nie lubię smaku oliwy, wolę oleje - rzepakowy, słonecznikowy
Jakich obszarach? Przecież Kreta to w większości łyse góry a na wąskich pasemkach wybrzeża niewiele jest upraw
gość dodekanezowiec: """Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni""" Najmniejsze straty może dlatego że produkują mniej i mają większe marże.   
Niestety jest masakra , u wszystkich moich partnerów w całej Grecji jest podobnie, część nie ma w ogóle oliwy spełniającej kryterium jakości. Ceny tydzień w tydzień lecą w górę. Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni.
Kreta ponosi jedną z najdotkliwszych „cen” szybkich zmian klimatu
Życie. Wszystko się kiedyś kończy.
gość PiotrWie : Nie jest to niemożliwe, po kilku pożarach moi sąsiedzi odzwyczaili się od wypalania traw więc i Grecy mogą się odzwyczaić od marnowania wody
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera