Prywatyzacja po grecku

W ostatnich dniach większość wpływowych mediów donosiło o planowanej sprzedaży niezamieszkanych wysp greckich. W rozmowie z francuskim dziennikiem "Le Soir" premier Grecji Antonis Samaras powiedział, że nie chodzi o sprzedaż za bezcen: "Chcemy zmienić te nieużywane tereny w kapitał, który może przynosić zyski, za odpowiednią cenę". Według danych jakimi dysponuje EOT (Elliniko Organismo Tourismo) - Greckiej Organizacji Turystycznej do Grecji należy w sumie 6 tys. wysp, z czego zdecydowana większość to wyspy bezludne, które mogłyby być przeznaczone do sprzedaży. Premier Grecji rozważa ten pomysł jako jeden ze sposobów przyśpieszenia procesu prywatyzacji.

Wypa Dia -
Dia - bezludna wyspa położona niedalko Heraklionu, jedna z wielu które mogą być zakwalifikowane do sprzedaży

Ciekawe że w 2011 roku Jorgos Papandreu ówczesny premier Grecji zapowiadał stworzenie ustawy, która wprowadzałaby zakaz podejmowania takich działań. Na razie nie wiadomo jak na tę wieść zareaguje grecka ulica, ale z pewnością ewentualna sprzedaż Greckich wysp nie obyłaby się bez protestów. Zresztą już obecnie zapowiadana i nieuchronna prywatyzacja kolei, czy przedsiębiorstw energetycznych budzi bardzo duże kontrowersje wśród społeczeństwa. W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o prywatyzacji portów lotniczych, a nawet budowaniu ich za pieniądze prywatnych inwestorów (taki scenariusz rozważany jest w przypadku nowego głównego kreteńskiego portu lotniczego w Kastelli).

Planowana prywatyzacja dotyczyłaby również majątku gmin, czy też miast. W ostatnim czasie w Agios Nikolaos prowadzone są intensywne rozmowy na temat ewentualnej sprzedaży przystani jachtowej. Decyzja ta budzi bardzo duże kontrowersje wśród lokalnych przedsiębiorców oraz mieszkańców. Wszyscy obawiają się, że po przeprowadzonej prywatyzacji teren Mariny będzie kolejnym obszarem dostępnym jedynie dla osób z hotelowymi bransoletkami "All Inclusive".

Piotrek,  data_2012-08-26 11:48:41 2012-08-26 11:48:41
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera