Nowa droga na Messarę

W ostatnim czasie ukończonych zostało na Krecie kilka ważnych inwestycji drogowych. Niektóre z nich są częścią niezwykle ważnej osi komunikacyjnej, jaką jest Nowa Droga Narodowa znajdująca się na północy Krety. W tym roku w ramach modernizacji tej arterii został oddany do użytku między innymi długo wyczekiwany nowy odcinek wybudowany na wysokości miejscowości Chemeizi znajdującej się niedaleko miasta Sitia. Dziś jednak chcielibyśmy napisać Wam o zupełnie innej nowej drodze znajdującej się w rejonie Messary.

Na powyższym filmie możecie zobaczyć jak wygląda nowy około 16-kilometrowy odcinek drogi będącej osią łączącą północne wybrzeże z południową częścią Krety. Ta długo wyczekiwana inwestycja jest częścią jednej z ważniejszych dróg stanowiących pionową arterię komunikacyjną na trasie pomiędzy Heraklionem a rejonem Messary. Jest to bardzo ruchliwa trasa, którą każdego dnia przejeżdżają tysiące samochodów. Wiele spośród nich stanowią duże pojazdy ciężarowe, które przewożą między innymi płody rolne wytwarzane przez rolników skupionych wokół niezwykle żyznych ziem znajdujących się w Messarze.

Wedle informacji przekazanych przez greckie Ministerstwo Infrastruktury przejazd nową drogą pozwala oszczędzić 15 minut czasu w stosunku do przejazdu starą trasą. Trzy nowoczesne tunele o łącznej długości około 1,6 km, a także 5 mostów o całkowitej długości 928 m pozwoliły na zmniejszenie dystansu dzielącego miejscowość Agia Varvara oraz Moires. Kierowcy pokonujący nową drogę przejadą około 5 kilometrów mniej w stosunku do starej drogi.

Ministerstwo podkreśla także, że inwestycja w wymierny sposób powinna zwiększyć również bezpieczeństwo. Nowoczesna infrastruktura, większa przejrzystość oznakowania i lepiej rozwiązane węzły komunikacyjne powinny zmniejszyć liczbę wypadków. Oczywiście aspekt ten będzie także w znacznej części zależny od zachowania się oraz przestrzegania przepisów przez kierowców poruszających się po tej drodze. Z tego względu lokalne władze zachęcają wszystkich do prowadzenia samochodu w sposób zgodny z przepisami kodeksu ruchu drogowego.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że realizacja tej inwestycji była daleka od tego by uznać ją za wzorcową. Łącznie czas wykonania wszystkich odcinków oraz budowli inżynieryjnych trwał ponad 13 lat i był naznaczona szeregiem wieloletnich opóźnień. Dopiero ostatnie 3 lata intensywnych prac pozwoliły na ukończenie tego projektu i oddanie go do dyspozycji kierowców.

Piotrek,  data_2019-06-04 19:25:11 2019-06-04 19:25:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156248877712551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera