Prognozy na sezon turystyczny 2019

Rok 2018 był dla Krety kolejnym złotym rokiem w turystyce, który cechował się silnymi wzrostami ruchu turystycznego. Wedle całościowych danych zebranych na przestrzeni od początku stycznia do końca grudnia Kreta została odwiedzona przez ponad 4 mln osób. Warto podkreślić w tym miejscu, że na przestrzeni ostatnich czterech lat liczba turystów wypoczywających zwiększyła się o około 650 tys. osób.

Turyści na Balos

Michalis Vamiadakis doradca ds. turystyki podkreślał, że w obecnym zwiększeniu się ruchu turystycznego szczególnie istotne były wzrosty odnotowane w miesiącach uznawanych za tzw. niski sezon. Łączna liczba osób przybywających w tym okresie na Kretę zwiększyła się w ostatnich czterech latach o blisko 250 tys. Jest to bardzo pozytywny trend dowodzący, że sezon turystyczny na Krecie ulega ciągłemu wydłużeniu.

Prognozy

Chociaż obecna ilość zaplanowanych lotów czarterowych oraz liczne umowy handlowe wciąż pozostają na wysokim poziomie to jednak eksperci wskazują, że tegoroczny sezon może być trudny dla greckiej branży turystycznej. Po kilku "tłustych" latach ciągłych sukcesów Grecja czuje coraz większą presją ze strony innych krajów basenu Morza Śródziemnego, które konkurują o europejskich turystów. Warto wspomnieć choćby o takich krajach jak Egipt czy też Turcja, które w coraz większym stopniu wracają do ofert biur podróży. W zeszłym roku było to doskonale widoczne również na przykładzie naszych rodzimych touroperatorów.

Turyści w Rethymno

Eksperci przewidują, że w tym roku dla części turystów szczególnie atrakcyjny będzie wypoczynek w Turcji. Po zdewaluowaniu tamtejszej waluty oferta wypoczynku w tym kraju jest bardzo konkurencyjna w stosunku do Grecji. Warto również zauważyć, że wnioski ze swoich błędów wyciągnęła również branża turystyczna w Hiszpanii, która urealniła swoje ceny.

My ze swojej strony w trudniejszym i bardziej konkurencyjnym sezonie dostrzegamy również szansę na to, że Grecy może będą starali się również docenić turystów indywidualnych. Formuła ciągłego zwiększania ruchu zorganizowanego powoli wyczerpuje się nie tylko z powodu presji innych państwa, ale również z tak prozaicznego powodu jak nadmierne zatłoczenie części miejscowości turystycznych. Nie bez znaczenia są również ograniczenia w liczbie istniejących miejsc noclegowych zapewnianych przez bazę hotelarską.

Piotrek,  data_2019-01-11 18:35:49 2019-01-11 18:35:49
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marlena Harezlak
Marlena Harezlak
2019-01-11 17:42:01

Kreta jest cudowna

7
 Różowa Pantera
Różowa Pantera
2019-01-11 20:35:17

Wybieram się w sierpniu do giannoulis santa Marina beach resort

1
 Sylwia Mordecka-Zuch
Sylwia Mordecka-Zuch
2019-01-11 21:53:57

My bylismy w santa marina beach w agia marina

1
 Adam Łoś
Adam Łoś
2019-01-11 22:05:25

Moja dziewczyna w drodze powrotnej znów wybrała Grecję :)

1
 Nowak Kayarzuna
Nowak Kayarzuna
2019-01-12 08:17:19

My wracamy w czerwcu

1
 Zofia Sokołowska
Zofia Sokołowska
2019-01-12 08:47:04

W czerwcu. Po raz 9.

2
 gość}
gość PiotrWie
2019-01-12 22:05:43

My jedziemy 19 kwietnia - do 6 maja. We wrześniu planujemy kupić bilet do Aten i prawdopodobnie pojechać na Samotrakę - na Krecie w okresie od czerwca do połowy września zrobiło sie dla nas za tłoczno - nawet na południu nie da się znaleźć pustych plaż.

 Andrzej Malik
Andrzej Malik
2019-01-13 13:32:42

A my wrzesień.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155947957022551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera