Spinalonga – spektakularne włamanie w świetle pełni księżyca

Od wielu lat rejs na wyspę Spinalonga to jedna z wycieczek najchętniej wybieranych wśród turystów. W ostatnim czasie popularnością miejsce to ustępuje jedynie wykopaliskom w Knossos. W szczycie sezonu turystycznego każdego dnia bramę twierdzy na wyspie Spinalonga przekracza około 4 tys. turystów. Tak duża ilość odwiedzających osób generuje codziennie dosyć znaczne przychody uzyskiwane ze sprzedaży biletów. Niestety w ostatnich dniach, kwota ta wzbudziła zainteresowanie włamywaczy.

Spinalonga

Najprawdopodobniej w nocy z 26 na 27 sierpnia doszło na wyspie do włamania do pomieszczeń używanych przez administrację tego miejsca. Obrabowany został sejf, w którym znajdował się utarg uzyskany ze sprzedaży biletów. Rabusie włamali się również do pomieszczeń sklepu z pamiątkami, gdzie zabrali gotówkę znajdująca się w kasie. Łącznie ich łupem padła niebotyczna kwota aż 19 tys. €.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że osoby, które zaplanowały to włamanie musiały doskonale wiedzieć o tym gdzie i jak przechowywana jest na wyspie gotówka. Poza uszkodzeniem drzwi do wspomnianych dwóch pomieszczeń policjanci nie stwierdzili żadnych innych śladów obecności włamywaczy. Wedle śledczych osoby te najprawdopodobniej wiedziały również o sposobach zabezpieczeń oraz codziennym harmonogramie pracy i funkcjonowania tego miejsca. Wedle informacji przekazanych przez lokalną prokuraturę wszystko wskazuje na to, że włamanie zostało przeprowadzone przez osobę lub grupę osób wywodzącą się z lokalnej społeczności.

Spinalonga

Ostatnie osoby pracujące na Spinalodze opuszczają wyspę o godzinie 18.30. Od tego czasu aż do poranka miejsce to pozostaje zupełnie pozbawione jakiegokolwiek nadzoru, czy też ochrony. Co więcej w godzinach nocnych oświetlenie utrzymywane jest jedynie do godziny 24. O północy miejsce to pogrąża się w zupełnym mroku. Wydaje się więc, że również data tego włamania zbiegająca się z pełnią księżyca nie była przypadkowa. Rabusie korzystając z naturalnego światła mogli bez przeszkód włamać się do pomieszczeń administracyjnych oraz sklepu.

Niezależnie od tego czy sprawcy zostaną wykryci czy też nie, sprawa ta z pewnością będzie miała swój dalszy (raczej burzliwy) ciąg. Lokalni dziennikarze zastanawiają się jak to możliwe, że osoby zarządzające tym miejscem mogły dopuścić się tak bardzo niefrasobliwego sposobu przechowywania środków pieniężnych. Zdziwienie budzi również to, że na wyspie bez jakiegokolwiek nadzoru pozostawiana jest tak duża ilość gotówki. Wątpliwości budzi również to, że do ochrony tego miejsca zatrudnionych jest tylko dwóch strażników pracujących tylko do godziny 18.30.

Piotrek,  data_2018-08-28 20:17:06 2018-08-28 20:17:06
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Sylwia Wiśniewska
Sylwia Wiśniewska
2018-10-17 10:36:28

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155645823307551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Bravo Creta ❤️
I to bez Rosjan!!! Wow!!!
Super. Ja dziś właśnie wylądowałam w Chanii. Uwielbiam to miejsce
Lepiej się tego ująć nie da .....niesamowite uczucie
Pierwszy wdech po wyjściu z samolotu jest bezcenny
My za równe 3 tygodnie lecimy, pierwszy raz na Kretę:-)
Zawsze robię pstryka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera