List otwarty Stowarzyszenia Hoteli w Chanii

data_2018-04-18 19:53:14 2018-04-18 19:53:14

Wśród hotelarzy działających w rejonie zachodniej Krety informacja o zamknięciu bazy Ryanair w Chanii wciąż budzi bardzo duże emocje. W ostatnich dniach za pośrednictwem Stowarzyszenia Hoteli w Chanii (Chania Hotels Association – CHA) zaapelowali oni do władz irlandzkiego przewoźnika, aby ponownie rozpatrzyły podjętą decyzję.

Chania wieczorem

Zrzeszając setki lokalnych przedsiębiorców działających w sektorze turystycznym, stowarzyszenie CHA to jest jedną z największych tego typu organizacji w Grecji. W liście skierowanym do lokalnych władz prefektury Chania, Fraport Greece – zarządcy lotniska w Chanii oraz przedstawicieli linii lotniczych Ryanair, organizacja ta zaprosiła wszystkie strony do podjęcia wspólnych rozmów. Nadrzędnym celem spotkania zaplanowanego do końca kwietnia miałby być wypracowanie kompromisowego rozwiązania zmniejszającego wpływ tej decyzji na lokalną gospodarkę.

W swoim liście Stowarzyszenie Hoteli w Chanii podkreśla również, że termin podjęcia decyzji o zamknięciu bazy lotniczej Ryanair na tamtejszym lotnisku jest bardzo niefortunny. Warto wspomnieć choćby o tym, że decyzja ta w wielu przypadkach powoduje znaczne komplikacje wśród części turystów, którzy planowali swój tegoroczny wypoczynek na Krecie. Hotelarze działający w rejonie zachodniej Krety obawiają się, że duża liczba odwołanych rezerwacji może mieć również bezpośredni wpływ na utrzymanie planowanych wcześniej wpływów.

Naszym zdaniem

W jednym z naszych poprzednich newsów pisaliśmy, że w sporze między Fraport a Ryanair wymagane jest większe zaangażowanie lokalnych władz. Dobrze, że w dialog ten włączyło się również stowarzyszenie zrzeszające lokalnych hotelarzy, czyli jednego z głównych beneficjentów ruchu pasażerskiego na lotnisku w Chanii. O tym, że jest to gra o naprawdę wysoką stawkę niech świadczą wyniki opracowania przygotowanego przez pracowników Politechniki Kreteńskiej. Wedle ich wyliczeń w 2016 roku pasażerowie połączeń realizowanych przez Ryanair wygenerowali dla lokalnej gospodarki około 220-250 mln € wpływów.

Ryanair na lotnisku w Chanii

Niestety jakiekolwiek rozwiązania na szczeblu centralnym wydają się być niemożliwe. Od kilku dni toczy się polityczna korespondencyjna burza pomiędzy przedstawicielami partii Nowa Demokracja oraz SYRIZA. Obie strony obrzucają się oskarżeniami o to, kto w większym stopniu odpowiada za zaistniałą sytuację. Na forum publiczne wytaczane są argumenty doprowadzenia do utraty kontroli nad narodowymi liniami lotniczymi Olympic Air, a także sprzedaży regionalnych portów lotniczych. Ustalenie odpowiedzialności za obie decyzje nie są trudne i nie wymagają większego wysiłku. Warto jednak aby greccy politycy odpowiedzieli sobie na pytanie: Czy roztrząsanie przeszłości rozwiąże problemy teraźniejszości?

Otwarta inicjatywa obywatelska

Zdecydowanie szybciej, bo już jutro 19 kwietnia o godzinie 17 zorganizowana zostanie manifestacja mieszkańców oburzonych bezczynnością Fraportu. Protest zorganizowany przez „Otwartą inicjatywę obywatelską” odbędzie się pod hotelem Samaria, gdzie grecko-niemieckie konsorcjum ma prezentować strategię rozwoju tamtejszego lotniska. Mamy nadzieję, że lokalna społeczność pokaże swoją siłę.

Gosia i Piotrek,  data_2018-04-18 19:53:14 2018-04-18 19:53:14
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Adam Łoś
Adam Łoś
2018-04-18 18:04:21

Miałem okazję niedawno korzystać z takiego połączenia i szczerze mówiąc chętnie skorzystalbym jeszcze nie raz. Kreta urzekła mnie w każdym calu ;)

3
 Jessica de Vries
Jessica de Vries
2018-04-18 18:16:50

Martijn Niemeijer waar we lekker gegeten hadden op dit stukje

 Monika Tetzlaff
Monika Tetzlaff
2018-04-18 18:54:35

Chcemy Ryanair

1
 Ewa Grajek
Ewa Grajek
2018-04-18 19:06:10

Byłam na Krecie i pobyt tam został w pięknych wspomnieniach. Powrót na tą piękną wyspę z chęcią bym powtórzyła ☺

 Mateusz Dziuba
Mateusz Dziuba
2018-04-19 03:23:38

Jestem ciekawy dlaczego połączenie z Krakowa w tym samym dniu co z Katowic, tą samą linią kosztuje dwukrotnie więcej. Ciekawą politykę cenową ma ten cały Ryanair...

 Olga Biernat
Olga Biernat
2018-04-19 05:27:10

to nie przewoźnik tylko lotnisko. Balice są jednym z najdroższych lotnisk. opłaty lotniskowe są znacznie wyższe niż w Pyrzowicach, Modlinie czy Rzeszowie.

 Jola Ostraszewska
Jola Ostraszewska
2018-04-19 06:29:58

A z Poznania to już kosmos

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155343069237551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Serio?
Uwielbiam oliwki i oliwę z nich
Kreta z Sołtysową: Wczoraj w Falasarna
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera