Festiwal kulinarny w Chania

data_2018-02-21 19:06:05 2018-02-21 19:06:05

W nadchodzący weekend Chania stanie się gastronomiczną stolicą wyspy. Od 23 do 25 lutego odbędzie się tu największy festiwal kulinarny na Krecie Κερνάμε Ελλάδα, którego zadaniem będzie promocja kreteńskich produktów spożywczych. W tych dniach kreteńscy producenci żywności będą prezentowali swoje wyroby oraz promowali grecką dietę.

Festiwal kulinarny w Chania

Prezentacjom będą towarzyszyły, jak na taką imprezę przystało, degustacje lokalnych potraw pochodzących z wielu rejonów wyspy. Będzie to także okazja do spróbowania dań noszących te same nazwy ale przyrządzonych wedle przepisów charakterystycznych dla różnych miejsc Krety.

Jak podkreśla Dimitris Venianakis dyrektor festiwalu, w imprezie wezmą także udział małe firmy, które wytwarzają niepowtarzalne produkty regionalne. Będzie to dla nich dobra okazja do wypromowania swojej działalności i zdobycia potencjalnych klientów. Bez takiego specjalnego wsparcia ze strony organizatorów i władz miasta, niewielkie przedsiębiorstwa oraz przydomowe manufaktury, nie mają wielkich szans na to aby zaistnieć na dużych imprezach wystawienniczych gdzie zmuszone są konkurować z dużo większymi i bogatszymi firmami.

Na tej imprezie odbędzie się także 4. Kreteńska Konferencja Pszczelarska. Oprócz spotkania w swoim gronie, producenci miodów mają także zaprezentować podczas festiwalu ponad 2000 lokalnych miodów. Jeśli wierzyć zapowiedziom ma pojawić się tu aż 4700 pszczelarzy, spółdzielni pszczelarskich, producentów miodu ekologicznego z Krety oraz innych firm powiązanych z przemysłem pszczelarskim.

Impreza ta będzie miała miejsce w centrum wystawowym Εκθεσιακό Κέντρο Αγυιάς Χανίων w następujących godzinach:

Piątek 23 lutego: 16.00-21.00
Sobota 24 lutego: 10.00-21.00
Niedziela 25 lutego: 10.00-21.00
Wejście na festiwal będzie odpłatne. Koszt pojedynczego biletu wstępu wynosi 3€. Dzieci do lat 12 oraz osoby niepełnosprawne wchodzą za darmo.

Gosia,  data_2018-02-21 19:06:05 2018-02-21 19:06:05
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155196176237551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera