Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Festiwal kulinarny w Chania

W nadchodzący weekend Chania stanie się gastronomiczną stolicą wyspy. Od 23 do 25 lutego odbędzie się tu największy festiwal kulinarny na Krecie Κερνάμε Ελλάδα, którego zadaniem będzie promocja kreteńskich produktów spożywczych. W tych dniach kreteńscy producenci żywności będą prezentowali swoje wyroby oraz promowali grecką dietę.

Festiwal kulinarny w Chania

Prezentacjom będą towarzyszyły, jak na taką imprezę przystało, degustacje lokalnych potraw pochodzących z wielu rejonów wyspy. Będzie to także okazja do spróbowania dań noszących te same nazwy ale przyrządzonych wedle przepisów charakterystycznych dla różnych miejsc Krety.

Jak podkreśla Dimitris Venianakis dyrektor festiwalu, w imprezie wezmą także udział małe firmy, które wytwarzają niepowtarzalne produkty regionalne. Będzie to dla nich dobra okazja do wypromowania swojej działalności i zdobycia potencjalnych klientów. Bez takiego specjalnego wsparcia ze strony organizatorów i władz miasta, niewielkie przedsiębiorstwa oraz przydomowe manufaktury, nie mają wielkich szans na to aby zaistnieć na dużych imprezach wystawienniczych gdzie zmuszone są konkurować z dużo większymi i bogatszymi firmami.

Na tej imprezie odbędzie się także 4. Kreteńska Konferencja Pszczelarska. Oprócz spotkania w swoim gronie, producenci miodów mają także zaprezentować podczas festiwalu ponad 2000 lokalnych miodów. Jeśli wierzyć zapowiedziom ma pojawić się tu aż 4700 pszczelarzy, spółdzielni pszczelarskich, producentów miodu ekologicznego z Krety oraz innych firm powiązanych z przemysłem pszczelarskim.

Impreza ta będzie miała miejsce w centrum wystawowym Εκθεσιακό Κέντρο Αγυιάς Χανίων w następujących godzinach:

Piątek 23 lutego: 16.00-21.00
Sobota 24 lutego: 10.00-21.00
Niedziela 25 lutego: 10.00-21.00
Wejście na festiwal będzie odpłatne. Koszt pojedynczego biletu wstępu wynosi 3€. Dzieci do lat 12 oraz osoby niepełnosprawne wchodzą za darmo.

Gosia,  data_2018-02-21 19:06:05 2018-02-21 19:06:05
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155196176237551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Eveline Schmitt: Habe ich mir gekauft
Justyna Miłoszewska-Marchlewicz: A ja byłam na Rodos. Bezpiecznie każdy pilnuje się. Wróciłam cała i zdrowa.
Michał Michał: Ludzie.wlasnie wrocilem z Chani.maski w autobusach /tu koniecznie /i w sklepach /tu nie za bardzo wiekszosc ludzi nosi/ Poza tym luzik jak rok temu.nie panikujcie tylko korzystajcie z zycia :)
Ola Radziewicz: Nie moge wejść w ten link.
Marek Knobel: Ja też definitywnie rezygnuję w tym roku.Tym bardziej,że zaczynają coś przebąkiwać o możliwości kwarantanny dla powracających.
gość Romek: Decydując się na wylot trzeba wziąć pod uwagę,że w każdej chwili mogą się zmienić reguły wylotów i przylotów zarówno w Grecji jak i w Polsce. Przykładem jest właśnie możliwość przywrócenia kwarantanny dla powracających do kraju.
Olga Durbas: Jeszcze 2 tygodnie:)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera