Generalny strajk w Grecji

W najbliższym czasie w greckim parlamencie pod głosowanie zostanie oddany pakiet kolejnych reform. Zmiany te budzą duży sprzeciw społeczny i są negowane przez wszystkie związki zawodowe. Większość organizacji zapowiada, że pracownicy skupieni wokół nich podejmą akcję protestacyjną. Wszystkie osoby, które planują podróż w piątek oraz w poniedziałek powinny skontaktować się z przewoźnikiem w celu ustalenia, czy w ich przypadku strajk może spowodować utrudnienia.

Strajk generalny w Grecji

Największych problemów mogą spodziewać się osoby przebywające w dniu jutrzejszym w Atenach. Ze względu na 24-godzinny strajk nie będzie funkcjonowała komunikacja zbiorowa (w tym również i metro).

W tej chwili już wiadomo, że przynajmniej część połączeń promowych między Grecją kontynentalną oraz wyspami zostanie przesuniętych lub odwołanych. W przypadku niektórych rejsów realizacja będzie uzależniona od potwierdzenia wznowienia pracy przez załogę portu w Pireusie.

W poniedziałek utrudnień powinny spodziewać się również osoby, które na ten dzień mają zaplanowaną podróż lotniczą. Greccy kontrolerzy zapowiedzieli przerwanie pracy pomiędzy godziną 12 a 15. Bardzo prawdopodobne jest to, że opóźnienia będą dotyczyć również lotów realizowanych w późniejszych godzinach.

Przyczyny strajku

Tym co budzi największy sprzeciw społeczny w głosowanych obecnie ustawach to przepisy utrudniające związkom zawodowym organizowanie strajków. Zmianie ulegnie minimalna procentowa ilość głosów pracowniczych pozwalających na podjęcie akcji protestacyjnej. Obecnie do zorganizowania strajku wymagane jest uzyskanie poparcia 1/3 wszystkich zatrudnionych. W nowej ustawie zostało to zmienione do 50% pracowników.

Wiele kontrowersji budzą również nowe regulacje prawne, które mają ułatwić zajęcie majątków osób posiadających nadmierne zadłużenie. Związki zawodowe zwracają również uwagę, że polepszająca się koniunktura gospodarki, którą tak chętnie chwali się obecny rząd, powinna otworzyć drogę do podniesienia płacy minimalnej. Według nich powinna wynosić około 750€.

Piotrek,  data_2018-01-11 19:37:54 2018-01-11 19:37:54
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155098391127551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przy takich ruchawkach pogodowych trzeba się cieszyć z tej turystyki, która była w maju. Ciekawe, ilu turystów ten maj wystraszy w czerwcu
Calypso
Calypso
Byłam i pyszny miód kupiłam
Byłam w Chanii, pysznosci
Niestety połowa straganów to szmaty i śmiecie jak w każdym polskim targowisku. A wieśniacy oszukują i windują ceny. Byłem 2 razy na placu w Retymno i jest coraz gorzej. Nie wiem jak teraz ale większość kupujących to były tłuste i chamskie Rosjanki. Bez euforii zatem
Ambasadorki Piękna: Za każdym razem jak jesteśmy na Krecie odwiedzamy Laiki i zawsze wychodzimy z pelnymi siatkami owoców i warzyw
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera