Zniszczenia upraw w Makry Gialos

Jak na razie tegoroczna zima w Europie zaskakuje bardzo wysokimi temperaturami. W wielu rejonach Grecji, podobnie jak u nas, słupek rtęci wskazuje przynajmniej o kilka stopni więcej niż zazwyczaj. Niestety, ale tym niezwykłym temperaturom często towarzyszą gwałtowne warunki pogodowe. Nie inaczej było w czasie nocy z czwartku na piątek. Silne wiatry wiejące w rejonie wschodniej Krety spowodowały wiele uszkodzeń. Najtrudniejsza sytuacja była w rejonie miejscowości Makry Gialos, gdzie spustoszonych zostało kilka gospodarstw rolnych. Zniszczeniu uległy uprawy oraz tunele foliowe. Porywiste podmuchy spowodowały również uszkodzenia paneli słonecznych i fotowoltaicznych znajdujących się na kilku domach.

Makry Gialos

Warto wspomnieć, że Makry Gialos to miejscowość znana jest nie tylko ze swoich walorów turystycznych, ale również z doskonałych warunków do całorocznego prowadzeniach upraw. W okresie zimowym pomidory i warzywa eksportowane z tego regionu Krety dosyć często goszczą także w naszych sklepach. Wedle lokalnych władz w przypadku części gospodarstw szkody wyrządzone przez wiatr są niewielkie, jednak około 5-6 producentów znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Burmistrz tamtejszej gminy już zapowiedział uruchomienie odpowiednich procedur ułatwiających zgłaszanie oraz likwidację szkód.

Makry Gialos - zniszczone uprawyZdjęcie zniszczonych upraw w Makry Gialos / źródło NeaKriti

Piotrek,  data_2018-01-06 20:29:27 2018-01-06 20:29:27
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155087548957551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera