Planowane zmiany na greckich regionalnych lotniskach

W ostatnią środę firma Fraport, która ostatecznie przejęła kontrolę nad 14 regionalnymi portami w Grecji, ujawniła swoje najbliższe plany związane z inwestycjami jakie mają być realizowane na tych lotniskach. Kompleksowe działania mają skupić się przede wszystkim na pracach modernizacyjnych mających znacząco poprawić ogólną jakość usług. Inwestycje te mają szczególne znaczenie w przypadku portów, na których w najbliższych latach spodziewany jest dynamiczny wzrost ruchu pasażerskiego.

Lotnisko w Chanii

Zdecydowana część inwestycji ma zostać zrealizowanych na przestrzeni najbliższych 3-4 lat. Sumaryczny koszt realizowanych w tym okresie prac ma wynieść około 330 mln €, co stanowi około 1/3 całkowitego budżetu kwoty inwestycji przeprowadzonych przez Fraport w czasie 40-letniej dzierżawy.

Pierwszych zmian na lokalnych portach lotniczych można spodziewać się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Poprawie mają ulec choćby takie rzeczy jak oświetlenie, oznakowanie stref, modernizacja obiektów sanitarnych. Podróżni z pewnością docenią to, że w obrębie lotniskowych budynków w końcu będzie dostępna sprawnie działająca sieć WiFi umożliwiająca bezpłatny dostęp do internetu. Zmodernizowane zostaną również zabezpieczenia podnoszące bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Przedstawiony został również ogólny zakres prac planowanych do wykonania na poszczególnych lotniskach. W przypadku portu lotniczego w Chanii zmiany mają objąć nową aranżację oraz organizację wnętrz. W końcu zwiększona ma zostać przestrzeń, w której dokonywana jest odprawa bezpieczeństwa. Dodatkowo po zmianach kontrole te będą mogły być przeprowadzone na maksymalnie 8 stanowiskach, a nie na czterech jak dotychczas. Bagaż rejestrowany będzie natomiast monitorowany za pomocą urządzeń ustawionych na ciągach taśm transportowych. Możliwości lotniska ma również zwiększyć ilość dostępnych bramek odlotu, których ilość zostanie zwiększona o ¼ . Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że w zakresie planowanych prac znalazła się również budowa oczyszczalni ścieków dedykowanej dla lotniska.

Mamy nadzieję, że Fraport wywiąże się z tych obietnic. Jeśli w tym roku będziemy lądować w Chanii to z pewnością będziemy wypatrywać zmian w stosunku do ubiegłych lat :)

Gosia i Piotrek,  data_2017-03-24 19:36:36 2017-03-24 19:36:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marcin Nowak
Marcin Nowak
2017-03-24 18:49:46

Na początek wystarczy posprzątać.

6

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154385747932551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Norwegii na wybrzeżu, najczęściej latem gdy zapowiadana jest słoneczna pogoda mamy podobne mgły, ale to mgły adwekcyjne, gdzie jest odwrotnie, chłodne morze i ciepłe powietrze. Potrafi takie dziadostwo przyjść z morza na cały dzień, a kilometrów dalej w głąb lądu świeci słoneczko
gość PiotrWie : Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. (...)
Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę: - Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.
Tawerna Grecka: Będziemy
Gosia | crete.pl : Tak, są takie biura które organizują wycieczki do Sfendoni. Zwiedzanie jaskini jest zazwyczaj połączone ze wizytą w  okolicznych wioskach.
gość Marek: Witam, ja też właśnie jestem w Agios, delektuje się capucino,widokami oraz niesamowitymi skokami do wody. A pogoda to poprostu bajka, błękitne niebo i słoneczko, poprostu super:)
gość Angie: Właśnie popijamy kawkę z widokiem na jezioro i skaczących. Pełen relaks i pogoda wspaniała. Do tego cudowne widoki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera