Przeloty na Kretę w 2017 roku

Chociaż sezon turystyczny to wciąż jeszcze odległa perspektywa to jednak już dziś warto pomyśleć o tym jak w przyszłym roku dostać się na Kretę. Wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy dla Was mały poradnik lotów realizowanych między lotniskami w Polsce oraz lotniskami na Krecie. W nadchodzącym roku podobnie jak i w poprzednim znów będzie można liczyć na dużą liczbę lotów o bardzo zróżnicowanych cenach.

Samolot start z Korfu

Ryanair

Jedną z popularniejszych linii lotniczych chętnie wybieraną przez Polaków jest Ryanair. Mimo groźnych wypowiedzi dotyczących stanu oraz kosztów obsługi na regionalnych greckich portach irlandzki przewoźnik nie wykonał dotąd większych zmian w siatce swoich połączeń. W 2017 roku na Kretę będzie można polecieć z takich polskich lotnisk jak Katowice, Kraków, Warszawa Modlin oraz Wrocław. Dla wszystkich wymienionych miast uruchomiona została już sprzedaż biletów na przeloty do lotniska w Chanii.

W przypadku Katowic loty na Kretę rozpoczną się już od 1 kwietnia a połączenie utrzymane będzie do końca października. W okresie tym przeloty oferowane są jeden raz w tygodniu w każdą sobotę. Ponadto od 1 maja z Katowic raz w tygodniu w każdy poniedziałek oferowane będzie połączenie na wyspę Korfu.

Do Chanii z Ryanairem można polecieć także z Krakowa. Loty z tamtejszego lotniska w Balicach dostępne będą w każdą sobotę od 1 kwietnia aż do końca października. W przypadku Krakowa osoby zainteresowane wypoczynkiem w Grecji mają również do wyboru wyspę Kos (w chwili obecnej kupno biletów oraz kalendarz połączeń są na razie niedostępne).

Z największej liczby lotów na Kretę mogą cieszyć się osoby mieszkające we Wrocławiu. W przypadku tego miasta na trasie do Chanii oferowane będą dwa połączenia w tygodniu. Pierwsze z nich dostępne będzie już w ostatnim tygodnia marca. Loty w każdy poniedziałek oraz piątek będą dostępne aż do ostatniego pełnego tygodnia października.

Natomiast z warszawskiego lotniska w Modlinie wyloty do Chanii rozpoczną się 26 marca i kontynuowane będą do 22 października. Tak jak w 2016 roku połączenie realizowane będzie tylko raz w tygodniu w każdą niedzielę.

W chwili obecnej cena biletów w Ryanair kształtuje się na poziomie od około 180 zł do nawet 500 zł za przelot w jedną stronę. Oczywiście jest to opłata za "standardowy" typ biletu, w cenie którego uwzględniony jest tylko bagaż podręczny (10 kg). Warto pamiętać o tym szczególnie w przypadku, gdy wakacyjny wyjazd jest nieco dłuższy i wymagane będzie posiadanie bagażu rejestrowanego. W szczycie sezonu całkowity koszt przelotu w obie strony wraz z dodatkowymi opłatami może nawet przewyższać koszt "kompletnego" biletu oferowanego przez innych przewoźników.

Aegean Airlines z przesiadką w Atenach

Choćby dlatego warto spojrzeć na ofertę regularnych przewoźników. Jedną z ciekawszych siatek połączeń w chwili obecnej mają największe greckie linie lotnicze, czyli Aegean Airlines. Niestety jednak ten przewoźnik nie oferuje bezpośredniego lotu na Kretę. Wybierając te linie trzeba korzystać z przesiadki w Atenach. W przypadku polskich podróżnych loty do stolicy Grecji oferowane są tylko z lotniska w Krakowie oraz w Warszawie.

Plusem natomiast jest to, że loty z Okęcia dostępne są prawie każdego dnia i znajdują się one w stałej ofercie Aegean Airlines . Z Krakowa do Aten loty oferowane są sezonowo od końca maja aż do końca września. Realizowane są w każdą niedzielę oraz poniedziałek. Warto zauważyć, że w chwili obecnej do 12 grudnia dostępna jest specjalna promocja obejmująca rabaty nawet do 40% ceny. Dzięki temu koszt pojedynczego przelotu w taryfie GoLight, tylko z bagażem podręcznym o wadze do 8 kg, kształtuje się poniżej 30 €. Natomiast w przypadku pełnych biletów typu Flex, z bagażem podręcznym 8 kg oraz bagażem rejestrowanym ważącym do 23 kg, koszt pojedynczego przelotu zaczyna się od kwoty około 50 €.

Od dłuższego czasu strategia rozwoju Aegean Airlines opiera się na nowym porcie lotniczym w Atenach, który traktowane jest jako główny węzeł przesiadkowy. Z lotniska tego korzystając z samolotów tego przewoźnika lub zależnych od niego linii lotniczych Olympic Air można dostać się na prawie wszystkie greckie wyspy. Ceny tych regionalnych połączeń nie są wygórowane, a częstotliwość lotów jest bardzo duża. W przypadku kreteńskich lotnisk połączenia odbywają się nawet kilka razy w ciągu dnia.

Ellinair utrzymuje siatkę połączeń

W 2017 roku utrzymane zostaną również połączenia realizowane linie lotnicze Ellinair. W przypadku tego przewoźnika loty do Heraklionu oferowane są z Krakowa oraz Warszawy w każdą sobotę od początku czerwca do końca września. Ceny biletów wynoszą od około 100 € za pojedynczy przelot. Nawet w podstawowej taryfie Super uwzględniony jest bagaż rejestrowany o wadze 20 kg uzupełniony o bagaż podręczny ważący do 8 kg.

Small Planet również z Lublina

W 2017 roku znów do indywidualnej sprzedaży trafiły bilety na loty czarterowe obsługiwane przez Small Planet. W nadchodzącym sezonie przewoźnik ten oferuje połączenia z Heraklionem realizowane z czterech polskich miast.. W stosunku do tegorocznej oferty nowością będą wyloty realizowane z Lublina. Chociaż tego typu połączenie było zapowiadane już w latach ubiegłych to jednak ze względu na niezbyt duże zainteresowanie nigdy nie pojawiło się ostatecznie w siatce połączeń. Tym razem wydaje się jednak, że jednym z jego dużych atutów może być atrakcyjna cena. Koszt pojedynczego przelotu w ofercie Flex, czyli wraz z kosztem bagażu rejestrowanego w chwili obecnej nawet w szczycie sezonu nie przekracza 400 zł. Warto pamiętać jednak, że liczba biletów w określonych cenach jest zazwyczaj ograniczona.

Loty z Lublina odbywać się będą w każdą środę od drugiej połowy czerwca i organizowane będą do końca września. W przypadku Katowic pierwszy lot odbędzie się jeszcze w kwietniu. Kolejne mają być realizowane w każdą niedzielę (a w szczycie sezonu również w środy) aż do końca października. Loty z Warszawy będą odbywać się w niedziele oraz w okresie wakacyjnym w środy. Poznań jest ostatnim z miast, z których w 2017 roku będą startować samoloty Small Planet lecące do Heraklionu. W tym przypadku loty będą realizowane w każdą niedzielę od początku czerwca i zakończą się 1 października. Warto zauważyć, że w przypadku lotniska w Warszawie oraz w Katowicach oferowane są również loty na inne greckie wyspy takie jak: Rodos i Zakynthos.

Samolot w środku

Czartery z Tui

W chwili obecnej ostatnim popularnym sposobem dostania się drogą lotniczą do Grecji oraz na Kretę jest kupno przelotów czarterowych w biurze podróży TUI. Przeloty realizowane są z 6 polskich lotnisk znajdujących się w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W zależności od terminu oraz od długości pobytu ceny biletów w obie strony rozpoczynają się od 550 zł a kończą na kwocie większej o nawet tysiąc złotych. Warto jednak pamiętać, że koszt ten uwzględnia już bagaż rejestrowany oraz podstawowe ubezpieczenie, którego ochrona obejmuje pełny okres pobytu w Grecji.

Jak widzicie podobnie jak w latach ubiegłych również i teraz można liczyć na całkiem sporą ilość przelotów. Narzekać nie powinny również osoby, których miejsce zamieszkania jest odległe od Warszawy. Tegoroczny debiut Lublina na siatce połączeń do Heraklionu, zdecydowanie ułatwi życie wszystkim maniakom Krety zamieszkującym południowo-wschodnią część Polski. Natomiast szkoda, że kolejny rok z rzędu Wizz Air nie będzie oferował z Polski lotów do Heraklionu. Ten sezon będzie też kolejnym, w którym nie będzie możliwości indywidualnego kupna biletów w polskich liniach czarterowych Enter Air.

Gosia i Piotrek,  data_2016-12-08 20:37:48 2016-12-08 20:37:48
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Tomasz Las
Tomasz Las
2016-12-09 07:11:20

Small planet?? czy to wyleci w tym, roku ?/

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-12-09 08:06:07

Punktualność tych linii w tym roku to zupełnie inna kwestia. Niestety mieli kilka spektakularnych awarii, które spowodowały, że siatka połączeń legła w gruzach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Small Planet będzie mieć bardziej udany sezon. Czego szczerze im oraz turystom korzystającym z ich usług życzymy.

 International Pilots
International Pilots
2016-12-10 14:28:57

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154102858392551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

A wiecie może, gdzie są sprzedawcy? Bo przydałyby mi się oliwki "bobki", które prawie tylko tam można było kupić.
Coś czuję, że ten remont pozbawi Agorę dawnego klimatu
Gosia | crete.pl : Poszukaj czegoś przez AirBNB. Komunikacji brak.
Rozkopana na max od góry
gość miłośnik CRETY: witam mam pytani czy są w tym miasteczku kwatery do wynajęcia? czy kursuje tam komunikacja?
Super i fajny podkład dźwiękowy :)
Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera