Ellinair - promocja biletów do Heraklionu

data_2016-05-10 19:51:08 2016-05-10 19:51:08

Jeśli planujecie w tym roku samodzielny urlop na Krecie i wciąż nie macie jeszcze wykupionego przelotu to może Was zainteresować najnowsza promocja przygotowana przez debiutujące w tym roku linie Ellinair. Bezpośrednie loty na Kretę kosztują już od 813zł. Jest to pełna cena biletu uwzględniająca również koszt bagażu rejestrowanego. Samoloty tego przewoźnika wylatują do Heraklionu z dwóch polskich lotnisk. Loty realizowane są raz w tygodniu w każdy czwartek. W Warszawie o godzinie 12.55 natomiast w Katowicach o 12.05.

Samolot nad Heraklionem

Oczywiście promocyjna cena biletu jest to cena "od", czyli w zależności od terminu może się ona nieco różnić. Sprawdziliśmy jednak koszt przelotu z Warszawy w popularnym urlopowym okresie w pierwszej połowie lipca i był on w pełni zgodny z promocją. Jeśli więc wylot z lotniska Chopina jest dla Was wygodny to myślimy, że może to być całkiem ciekawa alternatywa dla oferty innych przewoźników.

Jako przypomnienie warto również napisać, że w tym roku z bezpośrednią sprzedażą biletów zadebiutowała również linia lotnicza Small Planet. Przewoźnik ten jest obecny na polskim niebie już od dobrych kilku lat, jednak do tego roku jego główną działalnością były loty czarterowe dla naszych rodzimych biur podróży.

W tym sezonie część miejsc w samolotach Small Planet przeznaczona jest do wolnej sprzedaży. Zasady wyceny biletów są podobne jak w przypadku tanich linii lotniczych. Koszt podstawowego biletu w obie strony na trasie do Heraklionu, bez bagażu rejestrowanego oraz rezerwacji miejsc wynosi około 600 zł. Jeśli chcielibyście uzyskać parametry podobne do biletów oferowanych przez Ellinair to cena przelotu wzrośnie do około 950 zł. Warto zauważyć, że w tej chwili w popularnych terminach dostępnych jest zazwyczaj po kilka ostatnich biletów. Przeloty na trasie między Katowicami, Warszawą a Heraklione realizowane są dwa razy w tygodniu w środy oraz w niedziele.

Dla osób wymagających większej elastyczności terminów oraz możliwości skorzystania z innych naszych regionalnych lotnisk, ciekawym rozwiązaniem mogą być przeloty czarterowe dostępne na stronie TUI. W chwili obecnej w ofercie tego biura podróży można zarezerwować przeloty na Kretę realizowane z 6 polskich lotnisk: Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy oraz Wrocławia. Ceny tych biletów kształtują się na dosyć wysokim poziomie i oscylują zazwyczaj w okolicach 1100-1300 zł. Warto jednak zauważyć, że koszt ten obejmuje bagaż rejestrowany oraz podstawowe ubezpieczenie podróżne obejmujące pełny okres pobytu w Grecji.

Ryanair

Dla osób nastawionych na podróż tylko z bagażem podręcznym wciąż godnym rozważenia są przeloty na Kretę oferowane przez Ryanair. Warto jednak pamiętać, że w szczycie sezonu urlopowego przewoźnik ten rzadko oferuje promocyjne bilety na trasach obejmujących popularne kierunki wakacyjnego wypoczynku. W chwili obecnej koszt przelotu w obie strony w pierwszej połowie lipca wynosi od 600 do ponad 800 zł. Oczywiście cena ta nie uwzględnia opłat za ewentualny bagaż rejestrowany (około 380zł za bagaż o wadze 20kg) oraz rezerwację miejsc.

Jak widzicie możliwości bezpośredniego lotu na Kretę są dosyć bogate, więc nie pozostaje nic innego jak rezerwować bilety i planować swoje wielkie greckie wakacje.

Piotrek,  data_2016-05-10 19:51:08 2016-05-10 19:51:08
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość Bogusław
2016-05-10 20:58:15

Koszty przelotu na Kretę

Przy odpowiednio wczesnym zaplanowaniu lotu i wyborze miesiąca niekoniecznie lipca czy sierpnia, można zejść do ceny ok. 300 zł (cena w dwie strony bez bagażu rejestrowanego - 120 lub 190 zł powrotny bagaż). Takie loty były dostępne z Wrocławia (Ryanair w poniedziałki i piątki do Chani).

 gość}
gość PiotrWie
2016-05-11 09:46:38

Czyli obecnie bilety są w podobnej cenie, tyle że w Ryanair jest to efekt narastania cen a w Ellinairze obniżania. Myślę że jednak strategia biznesowa Ryanaira okaże się skuteczniejsza.Pewnie jakby nie było konkurencji to bilety byłyby zdecydowanie droższe.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2016-05-11 10:26:46

Re: Koszty przelotu na Kretę

Bogusław oczywiście jak najbardziej w terminach poza sezonem Ryanair jest bezkonkurencyjny. Sami zresztą korzystaliśmy w tym roku z ich usług w czasie naszego kwietniowego wypadu. Z ceną pojedynczego przelotu na poziomie 170 zł w zasadzie nie było czego szukać u konkurencji. Jeśli jednak chodzi o długie wakacyjne wypady to my osobiście, podobnie jak wiele innych osób jesteśmy ze względu na obowiązki zawodowe skazani na typowe, najdroższe miesiące takie jak lipiec czy sierpień. I właśnie głównie do takich osób skierowany był ten news. W przypadku tych terminów wyprzedzające planowanie w Ryanair daje znacznie mniejsze korzyści niż przy wczesnych wiosennych lub jesiennych wylotach.

 gość}
gość PiotrWie
2016-05-11 10:47:46

Nawet na lipiec są podobne ceny - ale pod koniec listopada - jak się pojawia w sprzedaży sezon letni. Potem w miarę wykupywania kolejne pule biletów są coraz droższe - najdroższa cena jaka widziałem to 1050 zł za pojedynczy przelot bez bagażu - ale to było kilka dni przed wylotem. Niestety niskie ceny są tylko dla tych, którzy są w stanie zaplanować urlop 8 - 9 miesięcy do przodu.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2016-05-11 11:10:24

Piotr 100% racji. Gdyby nie było konkurencji to w sezonie ceny biletów szybowałyby do astronomicznych poziomów. Na szczęście siatka połączeń do Grecji i na Kretę jest coraz gęściejsza. Myślę, że w przyszłości będzie to dodatkowo zbijać cenę.

Ellinair to zupełnie nowy gracz na naszym niebie, który nie może pochwalić się rozpoznawalnością marki. Co więcej linia ta nie może również liczyć na bezpośrednie wsparcie Mouzenidis Travel (właściciela), gdyż ten potentat branży turystycznej również startuje na polskim rynku z pozycji debiutanta. Jedyne, więc co pozostaje Ellinair to cenowa walka o klienta. Osobiście zauważam jednak również to, że przewoźnik ten jest bardzo skupiony na promocji lotów z Rosji (wyloty z 15 lotnisk) a klienci z Polski traktowani są jako dodatek. Trochę szkoda, bo pewnie wiele osób nawet nie ma świadomości o tym, że jest taka alternatywa. Liczę jednak na to, że wiadomości na naszej stronie przydadzą się komuś.

Jeśli chodzi o strategię, to ciężko będzie porównać obie firmy. Dysproporcje floty są tak ogromne, ponad 300 samolotów po stronie Ryanair i dosłownie kilka samolotów po stronie Ellinair, że różnice z pewnością pojawiają się już choćby na jednostkowy koszcie obsługi lotu. W dodatku flota Ellinair jest bardzo niejednorodna co dodatkowo komplikuje serwisowanie i pewni podraża również obsługę.

Ryanair to gigant, który z pewnością wyznacza pułap cen i dyktuje zachowania konkurencji. Zresztą sam staje się wzorcem dla innych przewoźników. Patrz choćby na opisywany w artykule Small Planet, które przyjęło właśnie sposób sprzedaży podobny do Ryanair, czyli kupujesz sam przelot a resztę usług traktujesz jako dodatkowy opcjonalny składnik.

Szkoda, że na bezpośrednią sprzedaż biletów na Kretę w tym sezonie wciąż nie zdecydował się Enter Air. Do tej pory przewoźnik ten jest mocno skupiony na przelotach czarterowych. Ciekawe czy plany dalszego rozwoju przewidują bardziej aktywne wejście na rynek rejsowych lotów. Mi osobiście wydaje się, że przy tak jednostajnym rozwoju będą musieli w końcu wyjść poza schemat biznesu opartego tylko i wyłącznie na współpracy z biurami podróży.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153597940462551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Τέλειο
gość PiotrWie: Z 10 lat temu zamalowano taki drogowskaz, nie wiem czemu. Jak ścieżka z Marmary podejdzie do klifu trzeba szukać odgałęzienia w górę,jak się dobrze przyjrzysz znajdziesz na skale ślad po zamalowanych drogowskazach, idziesz w górę  łatwymi niewielkimi zakosami po płytach. Dochodzisz do szlaku Loutro - Livadiana. (...)
Gosia | crete.pl : Myślimy o takiej objazdówce, raczej nie będzie to ten rok, ale plany mamy. Szlak z filmu robiliśmy na przełomie sierpnia i września. Nie pamiętam aby było takie oznakowania, ludzie idą skrajem klifu, straszne miejsce dla mnie z moim lękiem wysokości.
gość PiotrWie : I mam jeszcze dwa pytania - po pierwsze w jakim miesiącu tak było i po drugie - czy oznakowali z powrotem wersję " easy to Loutro " czy dalej pomiędzy Marmarą a Finikas jest ta ścieżka samym skrajem klifu?
gość PiotrWie : Przemyślcie wyjazd na mniej oblężone wyspy - nie jest to logistycznie skomplikowane. (...)
Gosia | crete.pl : Można się zdziwić prawda? Biznes kwitnie, taxi boaty kursują jak oszalałe przywożąc do Marmary turystów z Chora Sfakion i okolic. A w tawernie przy Marmarze wszystkie stoliki są pozajmowane albo już zarezerwowane. My dostaliśmy stolik chyba tylko dlatego, że kelner zlitował się jak zobaczył nasz zmęczone facjaty po zejściu ze szlaku.
gość PiotrWie: Od kiedy plaża Marmara jest tak tragicznie zastawiona łóżkami i parasolami? Przy okazji polecam inny szlak w pobliżu - Agios Ioanis - Agios Pavlos Beach
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera