Szybkie rejsy na wyspę Gavdos

Już od dziś turyści będą mogli skorzystać z nowego połączenia morskiego umożliwiającego dostanie się na wyspę Gavdos. Rejs trwający nieco ponad godzinę, będzie organizowany przez lokalnego rybaka kapitana Kostasa. To niezwykle doświadczony "wilk morski", który od przeszło 40 lat pływa swoją łodzią właśnie tym rejonie Morza Libijskiego. W chwili obecnej rejsy organizowane będą tylko w wyznaczone dni, jednak w szczycie sezonu od czerwca do września wycieczki będą dostępne codziennie.

Port w Chora Sfakion

Rejs kapitana Kostasa rozpoczyna się w porcie w Chora Sfakion, skąd jego łódź Talos wypływa o godzinie 9.30. Już o godzinie 10.45 turyści będą mogli cieszyć się urokami wyspy Gavdos. Warto zauważyć że długość rejsu jest o około połowę krótsza w porównaniu do tradycyjnego połączenia promowego.

W chwili obecnej rozpoczęcie powrotnego kursu do Chora Sfakion ustalone jest na godzinę 17.30. Wedle zapowiedzi kapitana Costasa w niektóre dni przewidziane są dodatkowe atrakcje, takie choćby jak opłynięcie wyspy Gavdos, czy też pokazanie ciekawych zakamarków wybrzeża.

Niestety rejs nie należy do najtańszych. Cena za bilet w jedną stronę wynosi 25€ od osoby. Dzieciom do lat 14 przysługuje bilet ulgowy, którego koszt wynosi 12€. W przypadku kupna łączonego biletu powrotnego koszt całkowity rejsu jest ustalony na 45€ oraz 25€ w przypadku biletów ulgowych. Łódź Talos, którą pływa kapitan Kostas, to jednostka mająca 14 metrów długości. W dwóch kabinach wyposażonych w toalety jest wystarczającą ilość miejsca zapewniającą wygodną podróż dla 33 osób.

Więcej informacji na temat tych rejsów znajdziecie na poniższej stronie:
http://gavdos-cruises.jimdo.com

Piotrek,  data_2016-05-06 08:00:50 2016-05-06 08:00:50
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera