Szybkie rejsy na wyspę Gavdos

Już od dziś turyści będą mogli skorzystać z nowego połączenia morskiego umożliwiającego dostanie się na wyspę Gavdos. Rejs trwający nieco ponad godzinę, będzie organizowany przez lokalnego rybaka kapitana Kostasa. To niezwykle doświadczony "wilk morski", który od przeszło 40 lat pływa swoją łodzią właśnie tym rejonie Morza Libijskiego. W chwili obecnej rejsy organizowane będą tylko w wyznaczone dni, jednak w szczycie sezonu od czerwca do września wycieczki będą dostępne codziennie.

Port w Chora Sfakion

Rejs kapitana Kostasa rozpoczyna się w porcie w Chora Sfakion, skąd jego łódź Talos wypływa o godzinie 9.30. Już o godzinie 10.45 turyści będą mogli cieszyć się urokami wyspy Gavdos. Warto zauważyć że długość rejsu jest o około połowę krótsza w porównaniu do tradycyjnego połączenia promowego.

W chwili obecnej rozpoczęcie powrotnego kursu do Chora Sfakion ustalone jest na godzinę 17.30. Wedle zapowiedzi kapitana Costasa w niektóre dni przewidziane są dodatkowe atrakcje, takie choćby jak opłynięcie wyspy Gavdos, czy też pokazanie ciekawych zakamarków wybrzeża.

Niestety rejs nie należy do najtańszych. Cena za bilet w jedną stronę wynosi 25€ od osoby. Dzieciom do lat 14 przysługuje bilet ulgowy, którego koszt wynosi 12€. W przypadku kupna łączonego biletu powrotnego koszt całkowity rejsu jest ustalony na 45€ oraz 25€ w przypadku biletów ulgowych. Łódź Talos, którą pływa kapitan Kostas, to jednostka mająca 14 metrów długości. W dwóch kabinach wyposażonych w toalety jest wystarczającą ilość miejsca zapewniającą wygodną podróż dla 33 osób.

Więcej informacji na temat tych rejsów znajdziecie na poniższej stronie:
http://gavdos-cruises.jimdo.com

Piotrek,  data_2016-05-06 08:00:50 2016-05-06 08:00:50
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera