Wyjątkowo niskie opady deszczu na Krecie

W czasie zimy oraz na wiosnę każdy dzień słońca oraz braku deszczu budzi duże zadowolenie wśród turystów przebywających wówczas na Krecie. Niestety te wyjątkowo długie w tym roku okresy tak zwanej "dobrej" pogody budzą coraz większe obawy wśród mieszkańców wyspy. Z każdym dniem coraz bardziej rośnie zagrożenie niedoboru wody w okresie letnim.

Deszczowa pogoda na Krecie

Jak donosi chaniapost już w tej chwili tegoroczna suma opadów w rejonie Krety zachodniej jest mniejsza o około 30-50% w stosunku do średniej odnotowywanej na przestrzeni ostatnich 5 lat. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się w rejonie Krety wschodniej, gdzie opady do tej pory były mniejsze o około 60-70%. Do tych niezbyt korzystnych statystyk trzeba również dołożyć jeszcze to, że w czasie tegorocznej zimy w górach odnotowane zostały wyjątkowo niskie opady śniegu. Osobiście mogliśmy się o tym przekonać w czasie naszego wejścia na Psiloritis, gdzie na północnym stoku pozostała relatywnie nieduża ilość pól śnieżnych.

Niezwykle mała ilość zapasów wody dało się również zauważyć w zbiorniku retencyjnym znajdującym się w drodze na płaskowyż Nida. Poziom wody znajdującej się w nim był o wiele niższy niż ten który mieliśmy okazję obserwować nawet w okresie letnim.

Wiele gmin na Krecie rozważa wprowadzenie nadzwyczajnych środków, które mają pozwolić na utrzymanie stałych dostaw wody. Jednym z pierwszych rozwiązań jest szczególna kontrola nieszczelności sieci wodociągowych. Jeśli obecne zapasy będą spadać w obecnym tempie, możliwe jest również wprowadzenie zakazu podlewania trawników. Nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie napełniania basenów wodą.

Piotrek,  data_2016-05-02 20:08:54 2016-05-02 20:08:54
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Mietek Łukszto
Mietek Łukszto
2016-05-03 07:54:22

Elounda

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153583039602551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera