Booking.com

Wyjątkowo niskie opady deszczu na Krecie

W czasie zimy oraz na wiosnę każdy dzień słońca oraz braku deszczu budzi duże zadowolenie wśród turystów przebywających wówczas na Krecie. Niestety te wyjątkowo długie w tym roku okresy tak zwanej "dobrej" pogody budzą coraz większe obawy wśród mieszkańców wyspy. Z każdym dniem coraz bardziej rośnie zagrożenie niedoboru wody w okresie letnim.

Deszczowa pogoda na Krecie

Jak donosi chaniapost już w tej chwili tegoroczna suma opadów w rejonie Krety zachodniej jest mniejsza o około 30-50% w stosunku do średniej odnotowywanej na przestrzeni ostatnich 5 lat. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się w rejonie Krety wschodniej, gdzie opady do tej pory były mniejsze o około 60-70%. Do tych niezbyt korzystnych statystyk trzeba również dołożyć jeszcze to, że w czasie tegorocznej zimy w górach odnotowane zostały wyjątkowo niskie opady śniegu. Osobiście mogliśmy się o tym przekonać w czasie naszego wejścia na Psiloritis, gdzie na północnym stoku pozostała relatywnie nieduża ilość pól śnieżnych.

Niezwykle mała ilość zapasów wody dało się również zauważyć w zbiorniku retencyjnym znajdującym się w drodze na płaskowyż Nida. Poziom wody znajdującej się w nim był o wiele niższy niż ten który mieliśmy okazję obserwować nawet w okresie letnim.

Wiele gmin na Krecie rozważa wprowadzenie nadzwyczajnych środków, które mają pozwolić na utrzymanie stałych dostaw wody. Jednym z pierwszych rozwiązań jest szczególna kontrola nieszczelności sieci wodociągowych. Jeśli obecne zapasy będą spadać w obecnym tempie, możliwe jest również wprowadzenie zakazu podlewania trawników. Nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie napełniania basenów wodą.

Piotrek,  data_2016-05-02 20:08:54 2016-05-02 20:08:54
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Mietek Łukszto
Mietek Łukszto
2016-05-03 07:54:22

Elounda

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153583039602551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera