Ranking biur podróży według Rzeczpospolitej 2016

Podobnie jak w latach ubiegłych Rzeczpospolita opublikowała ranking polskich biur podróży, który został przygotowany we współpracy z Instytutem Badań Rynku Turystycznego TravelData. To już czwarte tego typu zastawienie, które od 2012 roku cyklicznie pojawia się na łamach tej gazety. Tym razem można śmiało napisać, że nie ma większych niespodzianek. W dalszym ciągu niezaprzeczalnym liderem polskiego rynku turystyki pozostaje biuro podróży Itaka, które pod względem przychodów ze sprzedaży w znaczący sposób wyprzedza Rainbow Tours oraz TUI Poland.

Ranking biur podróży wefług Rzeczpospolitej

Po dynamicznym rozwoju jaki miał miejsce w 2009 roku Itaka znacznie wyhamowała dalszy rozwój i skupia się głównie na optymalizacji obecnej oferty. Dziś zdaniem TravelData jest to touroperator praktycznie pozbawiony słabych punktów. Znalazło to odzwierciedlenie w ocenie ratingowej, która w stosunku do ubiegłego roku została podniesiona z oceny A do A+. Zmiana ta w dużej mierze wynikała również z systematycznego zwiększania środków własnych gromadzonych przez to biuro podróży.

Patrząc przez pryzmat wyjazdów do Grecji nie można zapomnieć o Grecos Holiday, które wyspecjalizowało się w obsłudze właśnie tego niezwykle popularnego wśród Polaków kierunku wakacyjnych wyjazdów. Jest to drugie po Itace najchętniej wybierane biuro podróży wśród osób planujących wypoczynek w tym kraju. Jednym z czynników odpowiadających za sukces tego touroperatora, jest stałe rozszerzanie oferty o kolejne wyspy. Zmiany te w dużej mierze wychodzą na przeciw oczekiwaniom samych turystów. Warto tu wspomnieć choćby o niezwykle popularnej Kefaloni, która w ubiegłych latach była jednym z bardziej oczekiwanych kierunków wyjazdu.

Ranking biur podróży według Rzeczpospolitej

Jeśli wciąż jeszcze nie macie zaplanowanych tegorocznych wakacji i wahacie się między ofertami kilku  biur podróży to proponujemy Wam zapoznać się z rankingiem przygotowanym przez Rzeczpospolitą oraz instytut TravelData. Pamiętajcie jednak, że zestawienie to pozwala jedynie na realną ocenę ewentualnego ryzyka upadku biura podróży. Wybór odpowiedniego hotelu dopasowanego do waszych wymagań to najlepsza gwarancja satysfakcji z pobytu na miejscu oraz udany przebieg wakacji. Przed wszelkimi rezerwacjami zawsze warto posiłkować się opiniami umieszczanymi na takich portalach jak choćby Tripadvisor czy tez Booking.com.

Pełny artykuł znajdziecie na poniższej stronie:
http://turystyka.rp.pl/artykul/1268133.html?p=1

Piotrek,  data_2016-04-27 19:46:14 2016-04-27 19:46:14
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2016-04-28 08:42:53

A znacie może jakiś ranking biur podróży poziomu zadowolenia klientów z świadczonych usług i zgodności z ofertą? A przy okazji co dziś słychać na Krecie?

 Sylwia Machel-Pitura
Sylwia Machel-Pitura
2016-04-28 09:06:56

Ha ha dokładnie :) taki by się przydał :)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-04-28 10:03:24

Na pewno TravelData posiada takie informacje, bo w artykule Rzepy autorzy powołują się na wysokie wyniki jednego z biur podróży. Wątpliwe jednak aby dane te były ogólnodostępne, najprawdopodobniej znajdują się w płatnych zasobach tego instytutu.
Z komentarzy pod naszymi artykułami możemy Ci jednak napisać, że zazwyczaj Ci najwięksi z największą liczbą klientów mogą niestety pochwalić się również największą grupą osób nie do końca zadowolonych z ich usług. Z drugiej strony trzeba brać również poprawkę na to, że większość osób jest zdecydowanie bardziej chętnych do dzielenia się złymi doświadczeniami niż tymi pozytywnymi.
A tak zupełnie na koniec w ramach naszych refleksji. Już od dawna biura podróży utraciły monopol na organizację wyjazdów. Dziś w dobie tanich lotów, ogólnodostępnych czarterów, każdy z nas może być swoim własnym biurem podróży. Przy odrobinie poświęcenia swojego czasu możesz skomponować wakacje dokładnie wedle własnych potrzeb i wymagań.

1
 Sylwia Machel-Pitura
Sylwia Machel-Pitura
2016-04-28 10:07:56

Zgadzam się :)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2016-04-28 09:58:36

Nie znamy niestety. Możemy Cię tylko odesłać do czytania opinii i komentarzy jakie pojawiły się pod opisem kilku największych w Polsce biur podróży u nas na stronie: http://www.crete.pl/biura-podrozy

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153573817307551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Bravo Creta ❤️
I to bez Rosjan!!! Wow!!!
Super. Ja dziś właśnie wylądowałam w Chanii. Uwielbiam to miejsce
Lepiej się tego ująć nie da .....niesamowite uczucie
Pierwszy wdech po wyjściu z samolotu jest bezcenny
My za równe 3 tygodnie lecimy, pierwszy raz na Kretę:-)
Zawsze robię pstryka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera