In den letzten Jahren hat sich Seitan Limania zu einem Strand entwickelt, der sich zu den Top-Spots der bekanntesten Orte auf Kreta gesellt hat. In der Hauptsaison kommen viele Leute hierher, was nicht durch einen wilden Wanderweg, der zum Strand führt, oder durch eine gewundene, steile Straße, die zum Parkplatz führt, entmutigt wird. Dass die Auffahrt wirklich schwer ist, zeigt das Ende unseres Films ;-)
Im folgenden Video haben Sie die Möglichkeit, mehrere Strände aus dem Süden Kretas zu sehen. Die meisten von ihnen sind in der Mitte der Inseln. Eine vollständige Liste der im Film gezeigten Orte finden Sie unten. Wir laden Sie ein, diese Strände zu besichtigen und natürlich zu besuchen.
Natürlich kann man mit der Fähre von Chora Sfakion nach Loutro kommen, aber wir haben wieder einen etwas ehrgeizigeren Plan aufgestellt und einen Teil der E4 zwischen diesen Städten passiert. Ein weiterer Vorteil dieser Lösung ist die Möglichkeit, den erstaunlichen Glyka Nera Strand, dh Słodka Woda, zu sehen.
Wir laden Sie zu einer Abkürzung des diesjährigen Aufenthaltes auf Kreta ein. Dieser kurze Clip ist auch eine Vorschau auf neue Filme, die wir in naher Zukunft veröffentlichen werden. Viel Spaß beim Anschauen und vergiss nicht die Lautsprecher anzuschalten :).
Komentarze
komentarz z
nam ta droga tym bardziej zapadła w pamięć, że to był pierwszy wspólny dzień z jeszcze wtedy lśniącym, wypożyczonym fiatem punto :D także rzut na głęboką wodę. dalsze górskie drogi , balos i kozy nie były już mu straszne.
komentarz z
Jak na premierową jazdę po Krecie to wybraliście sobie bardzo ciekawą drogę :D
komentarz z
Byliśmy dziś...uważamy,że nie jest trudno :)...a faktycznie-jest cudnie :)
komentarz z
Jola pojęcie trudności jest pewnie inne dla każdego. Naszym zdaniem to zejście nie należy do łatwych. Jest stromo a szlak jest w większości wytyczony jedynie przez ślady innych. Jest to miejsce w którym przy drobnej chwili nieuwagi bardzo łatwo o kontuzję. Zresztą zapoznaj się z komentarzem Bogusława widocznym na stronie. Opisuje on wypadek w tym miejscu, którego był świadkiem.
komentarz z
Zgadzam się,łatwo nie jest...po prostu trzeba uważać...
komentarz z
komentarz z
W której części krety znajduje się ta plaża
komentarz z
Na półwyspie Akrotiri przy Chanii.
komentarz z
Dzięki
komentarz z
Jezu droga rzeczywiście strach w oczach i najlepiej różaniec w ręku i modlić się
Śliczna zatoka godna polecenia.
Plaża jest bardzo ładna, jednak trafić tam samochodem i zejść do wody już łatwo nie jest. Seitan Limania była pierwsza na naszej liście zwiedzania samochodem Krety, bo była stosunkowo blisko naszego hotelu Sea View. Odcinek drogi przez pł.Akrotiri jest raczej słabo oznaczony i trzeba jechać trochę na "czuja" mimo iż wspieraliśmy się google maps. Drogi po górach nie stanowią dla mnie większego problemu i bardzo je lubię, to nasz samochód chyba jednak nie był zadowolony z ostatniego odcinka w drodze powrotnej, gdyż do samej przełęczy (ok1,5km) jechaliśmy pod górę na pierwszym biegu (auto nie było niestety zbyt mocne :). Widziałem nie wprawnych kierowców jak ruszali na pełnym gazie pod górę i palili sprzęgło (siwy dym) a innym notorycznie gasł silnik.
Piesze zejście/wejście na plażę faktycznie może stanowić dla wielu problem, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Osobiście byłem świadkiem jak szła rodzina Rosjan z dzieckiem na ręku a facet miał ogromne problemy z utrzymaniem równowagi. Inny facet trząsł się jak osika i wręcz kładł się brzuchem na skałach i po nich zjeżdżał a kobieta trzymała go za ręce i uspokajała!
Jednak pobyt na plaży całkowicie wynagradza trud drogi.
Trudna droga
Dla zainteresowanych jak wygląda zejście/wejście na plażę dodaje link do filmu z YT.
https://www.youtube.com/watch?v=YLwQYDUnabE
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153633643262551