Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Turyści pod lupą INSETE

Grecki instytut badań SETE zamieścił bardzo ciekawe opracowanie pt. "Kto gdzie przyjeżdża? Jak długo zostaje? Ile wydaje?", w którym podsumowany został ubiegłoroczny sezon turystyczny. To ciekawy dokument, w którym znalazła się spora dawka informacji na temat turystów wypoczywających w Grecji. Na wstępie warto zaznaczyć, że ubiegły rok pod wieloma względami był rekordowy dla tamtejszego sektora turystycznego. Warto wspomnieć choćby o tym, że na przestrzeni całego 2018 roku Grecję odwiedziło ponad 30 mln turystów. Najwięcej spośród nich stanowiły osoby, które podróżowały z takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, czy też Rosja. W Grecji wypoczywało także nieco ponad 1,1 mln naszych rodaków, co tym samym przełożyło się na 11. pozycję Polski w tym rankingu.

Sezon 2019 - Chania

Najwyższe średnie wydatki za dobę hotelową odnotowane zostały w przypadku turystów z USA, którzy na ten cel wydawali około 89 €. Jeśli chodzi natomiast chodzi o średni całkowity koszt pobytu, to na czele listy uplasowali się Niemcy, którzy wydawali około 614 €. W raporcie przygotowanym przez INSETE podkreślono, że w przypadku turystów z tego kraju znaczącym czynnikiem była średnia długość pobytu, która wynosiła aż blisko 9 dób.

Łącznie turyści ze wszystkich krajów spędzili w 2018 roku w Grecji 227 mln dób hotelowych. Była to wartość większa o około 8,2% większa w stosunku do 2017 roku. Łączne ubiegłoroczne wpływy wygenerowane przez turystów w sektorze hotelarskim wyniosły 15,6 mld €. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to wynik większy o ponad 10% w stosunku do 2017 roku.

W ubiegłym roku natomiast skróceniu uległa średnia długość pobytu w Grecji, która wynosiła przeciętnie około 6,5 dnia. Wynik ten był mniejszy o niespełna 4% w stosunku do 2017 roku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że regionem z najwyższym wskaźnikiem długości pobytu była Kreta. Przeciętny turysta wypoczywający na tej wyspie spędzał tu aż 8,5 doby. Kreta to także jeden z czterech najpopularniejszych regionów wśród osób wypoczywających w Grecji. W ubiegłym roku wyspa zostało odwiedzona przez około 5,2 mln osób. Oznacza to także, że mniej więcej co szósty turysta odwiedzający Grecję wypoczywał na Krecie.

Pełny raport w języku greckim dostępny jest pod poniższym adresem: www.insete.gr

Piotrek,  data_2019-09-04 20:08:40 2019-09-04 20:08:40
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156445877957551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
Magdalena Mk: Piękne miejsca w około jezioro słodkowodne i żółwie... Plaże piaszczyste..w drodzę na jeziorko piękne widoki....
Teresa Malada: Jeszcze tam wrócę.kocham to miasteczko
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt