Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Punkt medyczny na plaży Elafonissi

Plaża Elafonissi to nie tylko jedna z najpopularniejszych plaż w zachodnim rejonie wyspy, ale również i na całej Krecie. Każdego dnia miejsce to odwiedzane jest, jeśli nie przez tysiące to na pewno przez setki turystów. W takim ogromie ludzi praktycznie każdego dnia zdarzają się osoby, które wymagają nagłej pomocy medycznej. Wychodząc naprzeciwko temu zapotrzebowaniu gmina Kissamos podjęła decyzję o tym, że na plaży Elafonissi zostanie uruchomiony punkt pierwszej pomocy medycznej.

Elafonisi w 2019

Burmistrz Kissamos, z którego inicjatywy uruchomiony został ten projekt podkreślał, że początkowo rozważane było utworzenie tradycyjnego gabinetu lekarskiego w jednym z budynków znajdujących się niedaleko plaży. Jednak ze względu na duże trudności uzyskaniem niezbędnego lokalu, władze regionu zdecydowały się kupić mobilną klinikę. Do jej obsługi wyznaczani będą lokalni lekarze z regionalnych klinik znajdujących się w miejscowościach Elos, Kefalou i Strovolos.

Miejsce to będzie czynne każdego dnia od godziny 10 do 17 w okresie sezonu letniego. Na uzyskanie pierwszej pomocy będą mogli liczyć nie tylko turyści z różnego rodzaju urazami, ale także osoby uczulone np. na użądlenia os, czy też pszczół. Odpowiednie wyposażenie, jakim będą dysponować lekarze, ma pozwolić na szybką reakcję w przypadku wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.

Bardzo nas cieszy ta wiadomość i doceniamy to, że w ostatnich latach na Krecie pojawia się sporo inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo osób wypoczywających na wyspie. Warto wspomnieć choćby o tym, że w tym roku w wąwozie Samaria również działa punkt medyczny, w którym na stałe dyżuruje lekarz.

Piotrek,  data_2019-07-30 20:05:12 2019-07-30 20:05:12
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Michał Cizio
Michał Cizio
2019-07-30 18:15:44

No to dobrze. Bo jak mi klientka rozcięła sobie rękę słoikiem (nie pytajcie), to ratownik chciał opatrywać rany... watą

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-07-30 18:32:08

Tak z pewnością jest to zmiana w dobrym kierunku. Podobnie zresztą jak i to, że (o ile dobrze pamiętamy) od 2 sezonów w końcu znalazły się fundusze na to, aby w Samarii dyżurował lekarz.

1
 Michał Cizio
Michał Cizio
2019-07-30 18:36:58

CRETE - Kreta tak, jest, ale nie codziennie. Ale zawsze cos

 Konrad K-a
Konrad K-a
2019-07-30 18:56:39

Elafonisis ajjjj super sprawa

1
 Woj Lud
Woj Lud
2019-07-30 19:04:30

Kiedyś było fajniej pusto ☹️

3
 Woj Lud
Woj Lud
2019-07-30 19:35:54

Kreta to też Grecja

 Łukasz Nowakowski
Łukasz Nowakowski
2019-07-30 20:38:31

Kiedyś było tam bardziej spokojnie.....teraz choć pięknie to traci na uroku z powodu zbyt dużego tłoku turystów. Powinny być wprowadzone limity dzienne.

 Mariusz Kaźmierczak
Mariusz Kaźmierczak
2019-07-30 23:07:36

Cudowna plaża. Udało mi się w tym roku odwiedzić to miejsce

2
 Ania Mitrus
Ania Mitrus
2019-09-07 13:11:59

Piękne miejsce

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156370100377551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Mikołaj Kiełpikowski: Jeszcze trochę i każdy turysta przylatujący do Grecji będzie musiał okazać się ujemnym testem na obecność koronawirusa
gość Kostas Chania: 4 lipca leciałem pierwszym lotem z Chanii do Krakowa. Na lotnisku w Chanii pusto, maski nosi obsługa lotniska, Policja itd. Pasażerowie tylko Ci którzy chcą. Nikt tego nie sprawdza, nikt nie chodzi i nie kontroluje. Luz, spokój, cisza. W samolocie około 10 pasażerów. Cała podróż w pasach. Kto chce skorzystać z toalety musi najpierw wezwać stewardessę, która poprowadzi taką osobę do toalety. Serwis funkcjonował normalnie. (...)
Agnieszka Jankowska: A jest gdzieś informacja ile testów robi się w Grecji dziennie?
Sławomir Zbrowski: Dzień dobry, Czy ktoś może podać oficjalne źródło informacji na temat kwarantanny dla sąsiadów pasażera samolotu z pozytywnym wynikiem testu?
gość Magda: Bilety na 26.07 mam od stycznia. Cały czas chciałam jechać . Ale ta akcja testowa mnie odstrasza. Rezygnujemy. Jadę na urlop, aby odpocząć. Jak sobie wyobrażę problemy przy dodatnim wyniku testu, to odechciewa mi się ryzykować . Bardzo mi żal.
Jarek Koziolek: Polecam stronę KEEP TALKING GREECE
Aska Mazur: Super
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera