Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nowoczesny port morski w Souda

Port w Souda to jeden z najważniejszych tego typu obiektów na Krecie. Pełni on nie tylko funkcję bazy morskiej NATO, ale także obsługuje znaczną część ruchu pasażerskiego i towarowego. Z tego właśnie względu od wielu lat prowadzone są starania o to aby w Soudzie zbudować prawdziwy terminal do obsługi podróżnych korzystających tego portu. Pan Dimitris Boudrogiannis, prezes Funduszu Portowego Chania, zapowiedział, że wczorajszy dzień będzie można uznać za właściwy początek budowy tego obiektu.


Więcej wizualizacji nowego portu znajdziecie w artykule źródłowym: https://www.zarpanews.gr

W czasie jego wystąpienia przedstawione zostały komputerowe wizualizacje tego jak najprawdopodobniej będzie wyglądać nowoczesna stacja do obsługi ruchu pasażerskiego. Łącznie kosztem około 5 mln €, wyasygnowanych przez tamtejsze Ministerstwo Infrastruktury, wykonany zostanie nowoczesny budynek o całkowitej powierzchni około 1700 m. kw. We wnętrzu tej budowli poza wszelkiego rodzaju biurami i punktami obsługi rejsów realizowanych z tego portu, znajdą się także placówki handlowe i usługowe.

Na przestrzeni kolejnych 6 miesięcy wybrany ma być główny wykonawca tej inwestycji. Harmonogram pracy przy realizacji tego projektu rozpisany jest na okres 2 lat. Oczywiście są to założenia idealistyczne nie obejmujące opóźnień wynikających z różnego rodzaju protestów czy też komplikacji, z jakimi może borykać się firma realizująca ten projekt. W każdym razie wydaje się, że na przestrzeni kilku najbliższych lat Kreta powinna być bogatsza o niezwykle nowoczesny obiekt obsługujący pasażerski ruch morski.

Gosia i Piotrek,  data_2019-07-05 19:55:33 2019-07-05 19:55:33
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Szymon Pumex Jańczak: hahahah Grecy, którzy celowo nie kończą inwestycji mieszkaniowych/hotelowych, żeby nie płacić podatków, są oburzeni unikaniem podatków... LOL
Mariola Dudzinska: Nareszcie zrobią porządek jak im się to uda
Beata Waszkowska: No i nie mam juz wyjścia, na Kretę czas sie przenieść :)
Karolina Trepa: Tak,poza Grecją już nie to samo
Ferdinant Sulenji: Χορτιάτη..........
Urszula Margiewicz: Tylko w Grecji najlepiej smakuje.
Mariola Maj: Prawda ☺
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt