Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Letnie Kino w Chanii

We wtorek 2 lipca swoją działalność rozpoczyna Letnie Kino w Chanii. Każdego dnia aż do 12 września o 21.30 będą odbywać się projekcje filmów pochodzących z najróżniejszychregionów świata a także różnych okresów kinematografii. Począwszy od najbardziej współczesnych, takich choćby jak "Zimna wojna" wyprodukowana w ubiegłym roku w Polsce, a skończywszy na tak starych filmach jak "Monsieur Verdoux" z 1947 roku, w którym w roli głównej będzie można podziwiać niezapomnianego Charlesa Chaplina. Koszt biletów na seanse to 5€ od osoby.

Kino Letnie w Chanii

W ramach kalendarza wydarzeń przewidywane są również dwie projekcje spektakli teatralnych przygotowanych przez Królewski Teatr Narodowy w Londynie. Pierwszy z nich to sztuka Julie, w której w rolach głównych występują: Vanessa Kirby oraz Eric Kofi Abrefa. Drugim przedstawieniem wyświetlanym w ramach Letniego Kina będzie Hamlet na podstawie dzieła Wiliama Shakespeara. W grupie aktorów występujących w tej sztuce znalazł się znany brytyjski aktor Benedict Cumberbatch, który zapisał się w pamięci widzów między innymi w roli niezwykle ekscentrycznego Sherlocka. Koszt biletów na obie sztuki teatralne to 10€.

Szczegółowy wykaz wszystkich filmów znajdziecie w folderze przygotowanym przez organizatorów. Poza harmonogramem projekcji znajdziecie tam również krótkie notki na temat każdego z filmów.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć kilka zdań na temat samego kina, w którym będą odbywać się pokazy filmów oraz sztuk teatralnych. Jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów, jakie znajdują się w całej Grecji. Początki jego działalności sięgają okresu kiedy na Krecie dostęp do elektryczności wciąż nie był oczywistym faktem. Pierwsze filmy udostępniane szerszej publiczności w tym obiekcie wyświetlane były za pomocą ręcznych projektorów, w których źródłem światła były lampy acetylenowe. Dziś kino Kipos (ΚΗΠΟΣ), czyli dosłownie tłumacząc Ogród, nie odbiega od innych współczesnych tego typu obiektów. Każdego lata staje się atrakcją nie tylko dla lokalnych kinomaniaków ale również dla turystów odwiedzających Chanię.

Gosia i Piotrek,  data_2019-07-02 19:20:18 2019-07-02 19:20:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156301978702551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt