Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Najnowsze informacje o wąwozie Samaria

Pod koniec ubiegłego tygodnia pisaliśmy Wam na temat ewentualnych problemów z dostępnością szlaku poprowadzonego przez wąwóz Samaria.  Na szczęście najnowsze wiadomości płynące ze strony pracowników tamtejszego nadleśnictwa dają dużą szansę na to, że początkowe pesymistyczne wizje późnego początku sezonu turystycznego w tym parku, nie spełnią się.

Wąwóz Samaria

Na początku tego tygodniu do wąwozu udało się dotrzeć trzem pracownikom Dyrekcji Lasów Chania. Ich zadaniem jest ocena zniszczeń, jakie powstały w Samarii w okresie zimowym. Obecnie dokonują oni kompleksowego przeglądu całego szlaku.

W poniedziałek po dotarciu w rejon Xyloskalo, czyli górnego, północnego wejścia do wąwozu, pracownicy leśni weszli na teren parku. Tego dnia mimo tego, że w niektórych miejscach wciąż zalegała ponad półmetrowa warstwa śniegu, udało im się pokonać odcinek szlaku od Xyloskalo aż do wioski Samaria. W kolejnych dniach, po spędzeniu nocy na terenie parku, zespół miał podjąć pracę w celu uzyskania pełnego obrazu szkód w pozostałych częściach szlaku. We wtorek sprawdzany był rejon miejscowości Samaria. Natomiast dzisiaj pracownicy leśni mieli przejść pozostałą część szlaku aż do miejscowości Agia Roumeli.

Wąwóz Samaria

Z informacji przekazanych przez ten zespół wynika, że tegoroczny stan infrastruktury oraz szlaku nie odbiega zbytnio od normy odnotowywanej na przestrzeni ubiegłych lat. Na szczęście mimo ulewnych deszczy uszkodzenia powstałe na szlaku są typowe dla okresu zimowego. Wedle służb leśnych pozwala to w sposób względnie optymistyczny patrzeć na możliwość terminowego rozpoczęcia sezonu turystycznego w wąwozie Samaria.

Oczywiście do tych informacji wciąż trzeba podchodzić z dużą rezerwą i wciąż nie można mówić o tym, że 1 maja wąwóz Samaria będzie na 100% dostępny dla zwiedzających. Obecna ocena kondycji szlaku, bazuje głównie na ocenie jego górnej części. Warto także, pamiętać o tym, że na Krecie wciąż mogą zdarzać się dłuższe okresy niepogody mogące wpływać na kondycję szlaku. Z pewnością będziemy na naszej stronie zamieszczać ewentualne nowe informacje pojawiające się na temat dostępności wąwozu Samaria.

Piotrek,  data_2019-03-06 18:53:21 2019-03-06 18:53:21
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Aneta Zając
Aneta Zając
2019-03-08 18:54:40

Wybieram się w Maju

 Daniel Gorzelak
Daniel Gorzelak
2019-03-20 16:12:58

Ja tez się wybieram w maju i mam nadzieje ze po 20tym maja będzie samaria już otwarta

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156067799442551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Piotrek | www.crete.pl : Piotr - ciężko powiedzieć. Sprawdzałem zarówno w opcji mobilnej jak i opcji stacjonarnej i w obu przypadkach pokazuje dostępność drogi. No nic myślę, że trzeba będzie poczekać na jakieś relacje z pierwszej ręki albo informacje z lokalnych gazeta.
gość PiotrWie: A może aplikacja działa "na żywo" tylko jak jesteś w określonej odległości od danego miejsca?
Piotrek | www.crete.pl : Hmmm dziwne. W google maps te oznaczenia dróg nieprzejezdnych są moim zdaniem trochę zwodnicze. Na pewno był okres kiedy Kourtaliotioko miało na mapach status drogi nieprzejezdnej. Kotsifou natomiast jest całkowicie dostępne i przez tę drogę był i jest kierowany prawie cały ruch samochodowy odbywający się w rejon Plakias. Myślę, że budowlańcy będą dążyć do tego aby przywrócić choćby częściową przepustowość. (...)
gość PiotrWie: Z ciekawości zadałem Google Maps trasę z Rethymno do Plakias. Ze zdziwieniem stwierdziłem że kieruje przez wąwóz Kourtaliko. Wygląda na to, że miejscowi nie używają nawigacji, a turystów nie ma wcale - aplikacja nie ma od kogo się dowiedzieć że nie ma drogi. By się upewnić sprawdziłem drogę przez wąwóz Kotsifou - też wg Google jest przejezdna.
Alicja Horoszko: Będę 6 kwietnia. Dobrze wiedzieć, że będę musieć jechać od drugiej strony
Daniel Gorzelak: Ja tez się wybieram w maju i mam nadzieje ze po 20tym maja będzie samaria już otwarta
Agata Śmiałek: My byliśmy na początku czerwca i niestety wodospadu już nie było :( Ale widoki i tak warte zobaczenia :)
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt