Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Rekordowo popularne Knossos wciąż bez biletu elektronicznego

Niestety niepowodzeniem zakończyła się próba uruchomienia systemu elektronicznych biletów wstępu, które od dnia wczorajszego miały funkcjonować w pałacu w Knossos. Ubiegłotygodniowe próby przeprowadzone przez serwisantów z Aten wykazały szereg problemów. Wedle informacji przekazanych Pana Manolisa Apostolakisa, dyrektora zarządzającego tymi wykopaliskami, usterki powinny zostać usunięte w najbliższych dniach. System elektronicznych biletów ma być remedium na kolejki, które w szczycie sezonu ustawiają się przed kasami biletowymi oraz przed wejście na teren Knossos.

Knossos

Wedle zapewnień pana Manolisa Apostolakisa niezależnie od tego wykopaliska te są w pełni gotowe na przyjęcie obecnego ruchu turystycznego. W Knossos pracuje obecnie 15 osób, które w okresie letnim wspomagane są przez kolejnych dodatkowych 20 pracowników. Obecna liczba personelu pozwala na to, aby w sezonie wakacyjnym Knossos było dostępne dla turystów codziennie przez 12 godzin, począwszy już od godziny 8 rano.

Przy okazji warto wspomnieć, że tegoroczny maj był dla Knossos niezwykle udanym miesiącem. Łącznie sprzedanych zostało ponad 95 tys. biletów, co oznacza blisko 40% wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego. Manolis Apostolakis uważa, że jest to najlepszy dowód skuteczności promocji tego miejsca oraz historii Krety, nie tylko wśród turystów przebywających na wyspie, ale również na arenie międzynarodowej. Podkreśla on również, że wiele spośród osób odwiedzających Knossos jest pod dużym wrażeniem tego miejsca i obiecuje ponownie wrócić tu.

To już kolejny miesiąc z tak wzmożonym ruchem turystycznym. Niedawno pisaliśmy na naszej stronie o tym, że równie wysokie wzrosty odnotowane zostały także w styczniu. Bardzo prawdopodobne jest więc, że dla Knossos cały tegoroczny sezon będzie szczególnie udany i najprawdopodobniej rekordowy.

Knossos

Gosia i Piotrek,  data_2018-06-12 18:58:45 2018-06-12 18:58:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Damian Sz
Damian Sz
2018-06-12 20:48:57

To akurat jedno z bardziej przereklamowanych miejsc na Krecie, i do tego drogo

2
 Dominika Biesiada - Klimczak
Dominika Biesiada - Klimczak
2018-06-13 04:32:49

Zgadzam się! Za to warto odwiedzić muzeum archeologiczne w Heraklionie.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-13 06:31:43

Naszym zdaniem odbiór tego miejsca skutecznie psują tłumy zwiedzających. Nam na początku też się nie podobało, ale doceniliśmy Knossos przy okazji wieczornej wizyty. Co do cen zaś to niestety po podwyżkach koszty zwiedzania Knossos poszły mocno w górę i tu się zgadzamy że jest to spory wydatek.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155464377787551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość ja: witam, ja mam z rodzina wylot 5 lipca, zaliczka wpłaconą,calosc do końca maja, tez nie wiem co robić,czekam w domu ,sprawdzam sytuacje, i mam nadzieje, ze będzie dobrze,najwyzej zaliczka przepadnie, to tylko pieniądze,zdrowie najważniejsze! pozdrawiam.
Basia Machaj: Kocham Krete teź tam jeszcze wrócę
Grażyna Nurzyńska Wereda: Och moja piękna Kreta
Aleksandra Ola: Wschód też piękny, po przylocie nie położyłam się spać wolałam na niego poczekać ❤
Aleksandra Ola: 
Monika Monika: Jeszcze tam wrócę
Ania Szklorz: Coś niesamowicie cudownego i jeszcze ta piękna muza - uwielbiam
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt