Kreta Reiseführer

Die beste polnische Website, die der griechischen Insel Kreta und zu einem kleinen Teil des kontinentalen Griechenlands gewidmet ist. Sie finden nützliche Informationen zum Besuch von Kreta , die über das Angebot optionaler Touren hinausgehen. Auf der Website finden Sie auch Beschreibungen der interessantesten Orte, die wir besuchten, als wir diese größte griechische Insel besuchten. Der Inhalt ergänzt die aktuellen Nachrichten, Fotos und Rezepte der griechischen Küche.

Touristen verloren in der Richtis-Schlucht

Der diesjährige Frühling war ein Rekord für die griechischen Dienste in Bezug auf die Anzahl der Interventionen im Zusammenhang mit der Unterstützung von Touristen, die die Wanderwege auf Kreta überqueren. Obwohl es sich bei vielen dieser Fälle um Fälle handelt, die als sogenannte Zufallsereignisse bezeichnet werden können, handelt es sich bei einer großen Gruppe von Interventionen um solche, die auf die Nachlässigkeit von Touristen zurückzuführen sind. Ein gutes Beispiel könnte das Ereignis sein, das gestern in der Richtis- Schlucht stattgefunden hat und bei dem die Hilfe eines deutschen Touristen benötigt wurde.

Richtis-Schlucht

Am Abend riefen sie die Notrufnummer 112 an und teilten ihnen mit, dass sie sich verirrt hatten und dass sie in der sinkenden Dunkelheit den Gehweg, der sie von der asphaltierten Straße trennt, nicht selbständig überwinden konnten. In den Nachtstunden wurden mehrere Feuerwehrmänner in die Schlucht geschickt, deren Aufgabe es war, verlorene Menschen zu finden. Erst nach ungefähr zwei Stunden gelang es ihnen, sie am Ende des Weges zu lokalisieren.

Ich denke, es ist nicht schwer vorstellbar, mit welcher Überraschung und Wut Feuerwehrmänner bemerkten, dass beide Touristen (Mutter und 15-jährige Tochter) in Strandpantoffeln gekleidet waren. Aufgrund des Mangels an angemessenem Schuhwerk hatten Frauen erhebliche Probleme mit der Passage des verbleibenden Abschnitts des Wanderwegs. Es dauerte ungefähr 3 Stunden, bis der Ausgang der Schlucht erreicht war, und der Eingriff endete erst nach 2 Uhr morgens.

Obwohl wir verschiedene Begriffe haben, die das Verhalten dieser Frauen perfekt beschreiben, werden wir diese Situation ohne Kommentar verlassen. Wir werden nur betonen, dass dies einer von vielen Fällen von Eingriffen war, die vollständig hätten vermieden werden können. Es war genug für beide Touristen, um sich auf diese Route vorzubereiten und die Zeit ihrer Reise gut zu planen. All dies könnte auf der Grundlage der verschiedenen Arten von Routenbeschreibungen, die im Internet zu finden sind, ohne große Probleme erfolgen.

Piotrek,  data_2019-07-31 19:36:48 2019-07-31 19:36:48
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Weitere Nachrichten von diesem Monat »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Joanna Chmielewska
Joanna Chmielewska
2019-07-31 20:35:45

Wąwóz Richtis jest cudowny. Trasa jest świetnie oznakowana, wystarczy się rozglądać. Najlepiej wcześniej trochę poczytać na ten temat. Jak każda trasa wymaga lekkiego przygotowania. Wspominam to miejsce z sentymentem i polecam każdemu kto znajdzie się w tamtych okolicach

1
 gość}
gość PiotrWie
2019-07-31 22:30:44

A pomyśleć że jak zaczynaliśmy chodzić po górach Krety ( nie tak dawno, w 2012r) to po długich poszukiwaniach znalazłem gdzieś informację że pomocy w górach udziela Straż Pożarna - ale to była taka dość teoretyczna możliwość - tel 112 nie działał, uważano że to pomysł biurokratów z Brukseli. A obecnie - w zeszłym roku w Górach Białych widzieliśmy ćwiczących udzielanie pomocy strażaków - i jak widać jest to potrzebne - nie wystarczą dobre chęci trzeba jeszcze mieć umiejętności.

W ciągu kilku lat na Krecie przeszło od sytuacji gdy po górach chodzili wyłącznie maniacy do tego co jest dzisiaj - ale mam nadzieję że nie doczekam tłumów jak w Tatrach.

 Rafał Piotr Matysiak
Rafał Piotr Matysiak
2019-08-01 04:53:23

Wąwóz Richtis rzeczywiście jest przepiękny, bardzo zróżnicowany i w pewnym sensie inny od "typowych" wąwozów. Muszę jednak przyznać, że (przynajmniej wtedy kiedy ja w nim byłem) był bardzo źle oznakowany i kilka razy musieliśmy się cofać żeby obrać inną drogę. Oczywiście byliśmy odpowiednio przygotowani i wyruszyliśmy z głową więc nie był to dla nas żaden problem. Niestety masowa turystyka i globalizacja informacji powoduje, że coraz więcej osób, których turystami raczej nazwać nie można porywa się na szlaki (również takie, które rozsądny turysta oceni, że akurat nie na jego indywidualne możliwości) ponieważ zobaczyły ładne fotki u znajomej znajomego kolegi przyjaciółki na facebooku. I nawet nie przyjdzie im do głowy w konentarzu zapytać o coś więcej...
Ehhhh... gorzej, że takie sytuacje odciągają osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo innych i zużywają ich cenną energię

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-08-01 10:12:36

Rafał dokładnie w punkt. Czas poświęcony na "ratowanie" tych dwóch turystek mógł być równie dobrze czasem, który byłby potrzebny na pomoc innym osobom. Choćby takim, które uległy jakiemuś wypadkowi niekoniecznie związanym ze zwiedzaniem Krety. Zresztą sezon wakacyjny to dla strażaków na Krecie i tak dosyć pracowity okres ze względu na zwiększone ryzyko pożarów.
W czasie gdy my zwiedzaliśmy wąwóz Richtis oznakowanie również pozostawiało wiele do życzenia. Nie zawsze było dobrze widoczne, więc podobnie jak Ty czasami musieliśmy się cofać by próbować innego przebiegu ścieżki. Nie wiemy na ile to jest aktualne, ale jedno z towarzystw EOS, które organizowało w tym roku wycieczkę do wodospadu Richtis w podsumowaniu wyjazdu sygnalizowało, że po wiosennych obfitych opadach szlak jest w kilku miejscach uszkodzony. Z pewnością nie ułatwia to przejścia tego wąwozu.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156372125182551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Norwegii na wybrzeżu, najczęściej latem gdy zapowiadana jest słoneczna pogoda mamy podobne mgły, ale to mgły adwekcyjne, gdzie jest odwrotnie, chłodne morze i ciepłe powietrze. Potrafi takie dziadostwo przyjść z morza na cały dzień, a kilometrów dalej w głąb lądu świeci słoneczko
gość PiotrWie : Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. (...)
Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę: - Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.
Tawerna Grecka: Będziemy
Gosia | crete.pl : Tak, są takie biura które organizują wycieczki do Sfendoni. Zwiedzanie jaskini jest zazwyczaj połączone ze wizytą w  okolicznych wioskach.
gość Marek: Witam, ja też właśnie jestem w Agios, delektuje się capucino,widokami oraz niesamowitymi skokami do wody. A pogoda to poprostu bajka, błękitne niebo i słoneczko, poprostu super:)
gość Angie: Właśnie popijamy kawkę z widokiem na jezioro i skaczących. Pełen relaks i pogoda wspaniała. Do tego cudowne widoki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera