Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Pasażerowie wracają na promy

Od wczoraj w Grecji obowiązują nowe przepisy regulujące możliwość swobodnego przemieszczania się na Kretę. Ich uruchomienie wpłynęło w znaczny sposób na frekwencję liczby osób podróżujących promami kursującymi na trasach pomiędzy Pireusem a portami na Krecie. W stosunku do ubiegłego tygodnia liczba podróżnych na poszczególnych połączeniach zwiększyła się nawet 10 razy.

Kreta - kobieta na promie

Według danych udostępnionych przez Centralny Zarząd Portu w Pireusie wczoraj dla promu Kydon Palace płynącego na trasie do ChaniiHeraklionu odnotowanych zostało 527 pasażerów oraz 92 samochody osobowe. Dla takiego samego połączenia realizowanego przez Hellenic Spirit frekwencja była jeszcze większa i wyniosła odpowiednio 792 pasażerów oraz 144 samochody.

Dla porównania w zeszły poniedziałek na analogicznych połączeniach liczba osób i samochodów transportowanych promami wynosiła odpowiednio: 103 pasażerów oraz 17 samochodów na pokładzie Festos Palace oraz 78 pasażerów i 21 samochodów na pokładzie Nissos Rodos. Jeszcze gorsza frekwencja była w przypadku promu Κρήτη 2, którym podróżowało zaledwie 43 pasażerów oraz przewożonych było 15 samochodów.

Jak widać pierwszy dzień otwartego ruchu promowego przyniósł dosyć duże ożywienie w liczbie podróżujących pasażerów. Warto tym miejscu przypomnieć, że wartości te uwzględniają konieczność dostosowania się do przepisów ograniczających liczbę podróżnych do około 50% możliwości promu. Grecki Minister Żeglugi, który w ramach kontroli środków bezpieczeństwa odwiedził wczoraj port w Pireusie zapowiedział, że ruch pasażerski oraz sytuacja epidemiologiczna będzie cały czas monitorowana. We współpracy z naukowcami będą podejmowane kolejne kroki pozwalające na dalsze luzowanie regulacji związanych z przemieszczaniem się drogą morską pomiędzy greckimi wyspami.

Gosia i Piotrek,  data_2020-05-19 19:53:46 2020-05-19 19:53:46
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157134315707551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Przemysław Przybylak: Byliśmy tam coś pięknego -zwiedzilismy oczywiście Spinalonge i Agios Nikolaos
Ann Claydon: Thank you I ❤️ Elounda
Kinga Dąbrowska-Mielczarek: tutaj miałam spędzić swoją 10 rocznicę ślubu ❤
Barbara Chudy: To przez to ze zamknęli się przed nami.Bali sie Polaków ? To dobrze im tak ,
Kate Stash: Barbara
Anna Boruk: Anna Radziun
Alicja Janicka-Terelak: Skoro przylecieli, znaczy, że mieli mierzoną temperaturę na lotnisku wylotowym oraz byli bezobjawowi. Powiedzmy sobie szczerze, to będzie się zdarzało nawet jak by testowali wszystkich do końca sezonu, albo się pogodzimy z tym, że covid będzie się przenosił, albo odpuśćmy sobie latanie..
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt