Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Aspros Potamos - poza nurtem współczesnej turystyki

Czytając naszą stronę wiele razy mogliście przekonać się o tym, że Kreta bywa zaskakująca pod wieloma względami. Na największej greckiej wyspie swoje atrakcje mogą znaleźć zarówno typowe wakacyjne plażowe lenie, jak i osoby o zdecydowanie bardziej ambitnych planach, których pomysłem na wypoczynek jest przemierzanie pieszych szlaków. Nie inaczej jest również w przypadku zakwaterowania. Doskonałym przykładem swoistego kontrastu jest stara wioska Aspros Potamos, gdzie jako pokoje dla gości zaadaptowane zostały stare kamienne domy. Ten niezwykły kompleks znajduje się po sąsiedzku w niewielkiej odległości od typowo turystycznej zurbanizowanej miejscowości Analipsi słynącej z dużych hoteli oferujących wypoczynek typu All Inclusive.

Aspros Potamos

Współczesna karta historii Aspros Potamos ma swój początek jeszcze w połowie 80-tych lat ubiegłego wieku, kiedy zrodziły się plany adaptacji tego miejsca do celów turystycznych. Rok po roku z dużą pieczołowitością prowadzone były prace mające na celu przywrócenie do życia dziesięciu przeszło 300-letnich domów. Każdy z nich wymaga wykonania bardzo gruntownego remontu. W celu zachowania oryginalnego charakteru tych domów prace musiały być prowadzone w oparciu o archaiczne techniki budowlane. Warto zauważyć także, że wykorzystane zostały lokalne materiały, których pierwotnie używane przy konstrukcji tych domów.

Wizja noclegu w tak niezwykłym miejscu może być niezwykle kusząca dla wielu osób. Nim jednak postanowicie zarezerwować jeden z dostępnych tam domów musicie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy na pewno jest to oferta odpowiednia dla Was? Aspros Potamos to miejsce o niezwykłym charakterze, które stawia pewne wymagania wobec swoich gości. Spędzając tu urlop musicie pogodzić się z faktem swoistego odcięcia od niektórych z współczesnych dobrodziejstw. Wszystkie domy pozbawione są dostępu do elektryczności, więc na próżno szukać gniazdek na ścianach. Baterie swoich urządzeń elektronicznych można podładować jedynie w recepcji, gdzie dostępna jest energia elektryczna pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych.

Będziecie musieli pogodzić się również z tym, że Wasz dobowy rytm będą wyznaczać wschody i zachody słońca, a jedyne dostępne sztuczne światło będzie stanowić to emitowane przez świece i lampki oliwne stanowiące główne oświetlenie domów. Pewnym kompromisem współczesnych wygód jest tylko to, że będziecie mogli liczyć na elektryczne nocne lampki dostępne przy łóżku oraz w łazience. Słoneczną energią elektryczną zasilana jest także lodówka znajdująca się w części kuchennej domu. Klimatyzacja … no cóż musi Wam wystarczyć otwarte okno.

Jeśli ten opis nie zraził Was i nadal uważacie, że miejsce to stanowi ciekawą alternatywę dla wypoczynku typowego dla współczesnego turysty to nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać rezerwację. Możecie ją wykonać między innymi przez popularny serwis rezerwacyjny booking.com. Link do Aspros Potamos znajdziecie poniżej:

https://www.booking.com/hotel/gr/aspros-potamos.en.html?aid=818104&no_rooms=1&group_adults=1

Gosia i Piotrek,  data_2019-10-09 19:13:11 2019-10-09 19:13:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Nie udawaj Greka
Nie udawaj Greka
2019-10-09 19:26:07

"Wszystkie domy pozbawione są dostępu do elektryczności, więc na próżno szukać gniazdek na ścianach". Rozmarzyłam się... tam to dopiero można odpocząć!

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-10-10 07:10:21

Gdyby jednak zabrakło Ci kontaktu ze światem zewnętrznym to zawsze możesz skorzystać z dostępnego tam Wi-Fi ;)

 gość}
gość PiotrWie
2019-10-09 20:33:05

Gdy w tym roku szliśmy z Makry Gialos do wąwozu Pefki zwrócił naszą uwagę ten budynek na tyle że zrobiliśmy kilkanaście zdjęć - teraz wiedząc co w nim jest na pewno będziemy tam chcieli zamieszkać gdy pojedziemy zwiedzać pozostałe wąwozy i szlaki górskie w okolicy

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156522198237551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt